Комфортний Житомир: для місцевих ОСББ знайшли рішення багатьох проблем

Житомир – одне з небагатьох міст України, мешканці якого працюють над розробкою нової сучасної Концепції інтегрованого розвитку міста. Одними головних пріоритетів Концепції є створення комфортних умов проживання в місті. До 2030 року багатоквартирні будинки Житомира мають бути максимально енергоефективними, тобто відремонтовані, утеплені, забезпечені альтернативними джерелами енергії. При цьому плата за обслуговування будівель має стати більш помірною, ніж сьогодні.

Що таке енергоефективність, з чого починати, де брати кошти і багато інших актуальних питань були висвітлені під час семінару для голів ОСББ Житомира, який відбувся 30 жовтня в рамках проекту IFC “Енергоефективність в Україні”.

Голови та члени правлінь ОСББ мали змогу поспілкуватись з фахівцями, колегами, які мають успішний досвід співпраці з Програмою, дізнатись про послідовність робіт, отримати технічні знання та приклади фінансових розрахунків.

На сьогодні в Житомирі функціонує 272 ОСББ, які створені у 332 багатоквартирних житлових будинках.

За словами Артема Ражева, начальника управління муніципального розвитку Житомирської міської ради, ОСББ  – найактивніші, найенергоефективніші учасники Програми енергозбереження в Україні.

«Попит постійно зростає, – повідомив Артем Ражев. – Протягом квітня-вересня поточного року наші ОСББ отримали  49 енергоефективних кредитів та витратили більше 18 мільйонів гривень на утеплення своїх будинків. Вони провели заміну вікон, дверей, електрики, утеплили дахи. Деякі ОСББ проводять вже більш серйозні роботи, вони утеплюють стіни, проводять енергозберігаючі заходи. Тому я впевнений, що до 2030 року ОСББ будуть найактивнішими учасниками даної Програми».

Яким чином працює Програма енергоефективності, як стати учасником та отримати кошти, у якій послідовності варто виконувати ремонтні роботи у будинках розповіла зібранню регіональний консультант Проекту  IFC «Енергоефективність в Україні» у Житомирській області Оксана Рафальська.

«Те, що кожного року не вистачає коштів усім бажаючим ОСББ профінансувати свої заходи, я рахую, що це є вже успіх Програми, – розповіла Оксана Рафальська журналістам. – Саме тому і йде мова про створення Фонду енергозабезпечення, про збільшення можливостей фінансування відшкодування по заходах з енергозбереження для ОСББ. Програма “Теплий кредит” діє з 2014 року, продовжена до 2020 року, зарекомендовала себе як досить проста, працююча. ОСББ має можливість профінансувати 100% вартості будь якого енергоефективного заходу. Крім державної допомоги є можливість обласної, міської підтримки. Як мінімум, кожний будинок, в якому є ОСББ має право і потребу скористатись такою нагодою. Але для цього треба, щоб голова, члени правління були обізнані з особливостями цієї Програми, щоб мешканці підтримали рішення. Тоді це реальний шанс зробити будинок кращим».

Будьте першим, хто прокоментував "Комфортний Житомир: для місцевих ОСББ знайшли рішення багатьох проблем"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*