У Житомирській лікарні №2 встановили кисневий кріоциліндр

Сьогодні, 16 листопада, біля головного входу в КП «Лікарня № 2 імені В. П. Павлусенка» встановили кріоциліндр.

Про це під час прес-брифінгу повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

«Лінда» — це німецька компанія, яка швидко відреагувала на наше прохання й безкоштовно надала обладнання. За свої кошти лікарня вже сьогодні встановила це обладнання. Можливо до кінця дня, але скоріше за все завтра, кріоциліндр вже буде працювати. Туди вже закачено 5 тонн кисню. Це кріоциліндр, в який закачується 7 тонн рідкого кисню. Це забезпечує лікарні нормальну роботу. Не носити балони. Це незручно, їх важко заправляти і дуже багато фізичного навантаження для медичних працівників, які повинні зараз просто працювати. Ми аналогічно вирішуємо встановлення таких установ по лікарні № 1. Там є свої складнощі, бо там три корпуси, а у лікарні № 2 — один. І потрібно ставити тоді чи 3 циліндри, чи робити інше технічне рішення», — пояснив Сергій Сухомлин.

 

За словами міського голови вартість такого устаткування складає «як мінімум 100 тис євро». 

Сергій Сухомлин також спростував інформацію, яка нещодавно активно розповсюджувалась соціальними мережами про те, що начебто у лікарні № 1 немає кисню:

«Киснем лікарня № 1 забезпечена на 6 днів роботи. І кисень є. Були технічні моменти, бо переключали з рідкого кисню на балони, тому дійсно була ситуація на 15 хвилин. Щодо забезпечення рідким киснем, то в країні просто не вистачає транспорту, який може це перевозити».

Заступниця міського голови Марія Місюрова розповіла, що потреба лікарні на добу до 1 тонни кисню, тому потім кріосистему будуть заправляти регулярно:

«Є монітор, тому фірма дистанційно може побачити, який зараз стан та регулювати ситуацію». 

Міський голова пояснив, що зараз не всі пацієнти потребують кисню, але у лікарні № 1 63 пацієнти, які потребують кисневої підтримки, а у лікарні № 2 таких пацієнтів 53 із фактичних 150. Тому заправки вистачить на тиждень роботи. 

«Установка подає кисень на 4-поверховий корпус. Обладнано спеціальними точками, 4-ий, 3-ій та 2-ий поверхи. Встановлено 114 точок, на які подаватиметься кисень. Крім того ми ще й використовуватимемо кріоциліндр. В загальному плануємо отримати 224 точки. Це стосується як точок, через які буде подаватися кисень, так і кріо циліндра та кисневих концентраторів. Це дозволить нам забезпечити вимоги уряду та забезпечити киснем не менше 80% від ліжкового фонду, який виділено на лікування пацієнтів з ковід. 

Ми забезпечили цілодобовий нагляд та спостереження за кріоциліндром. Є підготовлений не медичний персонал, який тут цілодобово. Бочка дозволить нам безперешкодно подавати кисень, тому що переключати балони й кріоциліндри потрібно постійно. А ми не хочемо, щоб це негативно впливало на наших пацієнтів. 

Бочка розміщена на відстані 25 м від приміщень. Звичайно, що є особливості поводження з газами. Персонал навчений, але буде ще додатковий інструктаж з техніки безпеки», — розповів медичний директор Віктор Помирляну.

У майбутньому крісистема також використовуватиметься й в операційному корпусі для оперативних втручань. 

Директор лікарні Ігор Кухарчук розповів, що раніше медзаклад використовував до 80 тонн на рік, проте через ковід ситуація загострилася, й зараз потребують в середньому у 10 разів більше:

«Станції, де знаходяться балони й 1 кріоциліндр на той час було достатньо, щоб проводити оперативне втручання, але зараз потреба в кисню виросла у 10 разів».

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирській лікарні №2 встановили кисневий кріоциліндр"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*