У Житомирській міськраді пообіцяли розібратися з амброзією в місті

Сьогодні, 23 вересня, під час засідання сесії Житомирської міської ради депутатка Людмила Зубко запропонувала серйозно підійти до вирішення проблеми масового розповсюдження бур’яну-алергену амброзії.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна п’ята людина на планеті хворіє на алергію.

І сьогодні хочеться звернути увагу на такий бур’ян, як амброзія полинолиста. Вона завдає шкоди не лише сільському господарству, а і здоров’ю людини. У свій період цвітіння, а це з середини липня і аж до заморозків, вона може викликати у людини таку хворобу як амброзійний поліноз. Температура, нежить і приступи бронхіальної астми — ось до чого може призвести пилок амброзії.

По місту потрібно організувати комплексну програму боротьби з амброзією, так як вона швидко насіюється, і точкове її винищення, яке зараз відбувається, тут не допоможе.

З амброзією потрібно боротись системно на протязі кількох років, спільним зусиллям населення, влади, аграріїв та комунальних служб.

В обласній програмі на п’ять років передбачена боротьба з амброзією, і я пропоную зараз створити робочу групу в Житомирській міській раді із залученням фахівців із КП „Зеленбуд“, КП „Інспекція з благоустрою“,  управління комунального та житлового господарства та департаменту фінансів, щоб вивчити це питання і надати пропозиції щодо варіантів залучення міста до цієї програми.

Потрібно дослідити території Житомира і створити інтерактивну мапу не лише з амброзією, але й з борщівником, який завдає серйозних опіків людям.

Надалі можна розробити детальний план боротьби з амброзією та оснащення підприємств міста спеціальною технікою для цього.»

Рішення було прийнято — «за» проголосували 31 депутат.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирській міськраді пообіцяли розібратися з амброзією в місті"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*