У Житомирському краєзнавчому музеї за допомогою смартфона можна оживити експонати (ФОТО)

Кілька днів тому в Житомирському обласному краєзнавчому музеї після 7 років реставрації представили відновлений мармуровий надгробок Елоїзи де Шодуар – першої дружини Станіслава де Шодуара. Цьому витвору мистецтва авторства видатного данського скульптора Бертеля Торвальдсена – 205 років.

Крім цього, 16 лютого у музеї презентували проєкт, завдяки якому частину експонатів можна споглядати із доповненою реальністю. Це розробка студентів «Noosphere Engineering School» Поліського національного університету, над якою вони працювали з березня минулого року під керівництвом Катерини Молодецької. Все, що потрібно відвідувачам – завантажити з «Play Market» додаток «Краєзнавчий ZT» і сканувати QR-код, розміщений біля експонату.

«Тепер кожен відвідувач може ознайомитися з експонатами музею за допомогою власного смартфону. Зокрема, наш проєкт охопив серію бюстів «Пори року» та чотири картини, на яких оживають представлені образи, – говорить керівник «Noosphere Engineering School» Катерина Молодецька. – Пропозиція зробити краєзнавчий сучаснішим надійшла від організаторів урбаністичного фестивалю «Майстерня міста Житомир». Вдячні колективу музею та безпосередньо керівництву за можливість попрацювати з колекцією і бути корисними у демонстрації та просуванні мистецтва».

За словами розробників, наразі опубліковано версію додатку під Android і проходять валідацію під іОS. Попри те, що додаток лише презентували, запит на нього мають і від інших музейних закладів Житомирщини.

Відзначимо, що інжинірингову школу в Житомирі на базі Поліського національного університету відкрили у 2019 році. До цього такі лабораторії вже успішно функціонували в Києві, Дніпрі, Рівному та Черкасах. Там студенти працюють над різними стартапами і втіленням ідей, представляють розробки на конкурсах.

Текст Юлія Демусь

Фото Катерина Молодецька, краєзнавчий музей

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирському краєзнавчому музеї за допомогою смартфона можна оживити експонати (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*