У Житомирських медзакладах ліжкомісць для хворих на COVID-19 вистачить лише на тиждень

У міські лікарнях Житомира ліжкомісць для надання допомоги хворим на коронавірус залишилося всього трохи більше сотні.  У міськраді очікують, що такого запасу місту може вистачити лише на тиждень, а тому збираються звернутися до обладміністрації для подальшого лікування хворих і в обласній лікарні.

 «Останні тижні досить напружені. На сьогодні на ранок в першій лікарні знаходиться 188 пацієнтів, в другій лікарні – 205, госпіталізацій за добу – 37. Але кілька днів поспіль в нас було від 40 до 50 госпіталізацій за добу. Зараз вже переважає молодий вік пацієнтів з важким перебігом захворювання. Дуже багато звернень і до сімейних лікарів. Наприклад, якщо зазвичай було 150-200 заборів ПЛР, то за вчора було 450. Але по даним на сьогодні у Житомирі ще зафіксовано +205 інфікованих (ред.) за добу, але завтра ми теж можемо очікувати збільшення цих показників. Тому потрібно дотримуватися всіх протиепідемічних заходів, бути на зв’язку з сімейним лікарем та в разі необхідності викликати швидку допомогу. Поки  що резерв у нас є  в лікарнях, але ситуація напружена», – пояснила заступниця голови Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Сергій Сухомлин наголосив, що якщо не зміниться ситуація та статистика збільшення хворих, а відповідно й заповненість медзакладів Житомира, то вільних місць у лікарнях вистачить фактично лише на тиждень.

«Ситуація динамічна, ми розуміємо, що кожен день і виписуються хворі, по 5-6 людей, буває 10. По факту вільних ліжкомісць (ред.) близько 130. Будемо звертатися до департамента охорони здоровя облдержадміністрації, щоб включали в маршрут обласну клінічну лікарню в разі необхідності, тому що ми зараз приймаємо хворих з хірургічною патологією в першій лікарні, й практично через день ургентуємо. Два тижні тому ми приймали пацієнтів з Новоград-Волинська, тому теж будемо просити, щоб включили їх в маршрут, якщо це буде необхідно», – зазначила Марія Місюрова.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирських медзакладах ліжкомісць для хворих на COVID-19 вистачить лише на тиждень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*