Багата Україна: Європа визнала нашу вартість на електроенергію найвищою

Єврокомісія провела щоквартальний огляд ринків електроенергії та прийшла до висновку, що в Україні в першій половині 2020 року ціна на електрику є найвищою у Європі. 

«Вартість електроенергії, виробленої т.зв. „Бурштинського енергоострова“ (ряд електростанцій в Закарпатській, Івано-Франківській і Львівській областях, — ред.) є найвищою в Європі, досягаючи позначки в понад 1700 гривень за мегават електроенергії. В інших регіонах України ціна за мегават не перевищила 1500 гривень, проте цей показник все одно став третім за величиною в Європі», – пише Фокус.

Після України йде Греція, там ціна сягнула 1650 грн за мегават. А от похизуватися найнижчою ціною в 490 грн за тисячу кіловат може Норвегія, і Швеція, вартість в якій сягнула близько 555 грн.

«Відносно високі ціни на вугілля продовжували тиснути на місцеві електростанції, що працюють на бурому вугіллі і антрациті, змушуючи регіон імпортувати 5 ТВтч електроенергії в чистому вираженні в звітному кварталі в порівнянні з 1 ТВтч роком раніше. Тільки Польща збільшила свій чистий імпорт майже до 3 ТВтч в першому кварталі 2020 року. Німеччина, Австрія, ринки Nord Pool і Україна були найбільшими джерелами припливу в регіон», – повідомляється в звіті.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Багата Україна: Європа визнала нашу вартість на електроенергію найвищою"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*