Учора, 12 березня, у Житомирі відбувся форум «Лісові ресурси: сучасні виклики та перспективи». Під час зустрічі йшлося, зокрема, про реформи в лісовій галузі, а також про те, яких результатів у цій галузі досягла Житомирщина за останні роки.
За словами начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка, протягом останніх чотирьох років вдалося покласти край бурштиновій мафії, перезавантажити лісову галузь і вивести її на істотно інший рівень:
«Були думки, що нелегальні схеми збагачення існуватимуть вічно, проте досить швидко ми переконали всіх у іншому. Разом із правоохоронними органами та силовими структурами ми поклали край бурштиновій мафії та легалізували сектор лісозаготівлі. Моє справжнє знайомство з лісівниками відбулося в квітні 2020 року під час масштабних лісових пожеж, які знищили майже 45 тис. га лісів Житомирщини. Але нам вдалося зберегти ліси області та запобігти найстрашнішому – загибелі людей в поліських селах. Саме відтоді почалося повне перезавантаження лісової галузі в області.
Сотні мільйонів гривень було інвестовано в оновлення матеріально-технічної бази лісництв, створення сучасного парку протипожежної техніки та усієї безпекової структури в лісах. Пожежні водойми, мінералізовані смуги, системи відеоспостереження і, як наслідок, стрімке зниження кількості лісових пожеж. Суворий контроль та чіпування деревини, оновлені будівлі, сучасна техніка, власне виробництво, відновлення лісів, рекреація – все це стало тією базою, на якій майже 2,5 роки тому було створено державне підприємство “Ліси України”».

Розвиток лісової галузі в Україні доволі стрімкий. Як наголосив голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль, навіть попри повномасштабне вторгнення галузь сплачує одні з найвищих податків за всю історію країни:
«Те, що зроблено за останні кілька років, не було зроблено за десятиліття. Цифрові дозвільні документи на заготівлю деревини, поширення електронного обліку деревини на всіх лісокористувачів, поширення електронної товарно-транспортної накладної на всіх лісокористувачів, поширення необхідності фотофіксації на всі перевезення. Частина цього з’явилася минулого року. Ми говоримо про те, що той ланцюг прослідковуваності, який створений в Україні – вже є одним із найкращих. Наші німецькі колеги на конференції минулого року в Берліні визнали, що стан підготовки цифровізації лісової галузі в Україні дає фору і випереджає величезну кількість європейських країн. У нас 1 млн. га під тимчасовою окупацією, у нас 500 тис. га зараз заміновані. Ми говоримо про те, що майже 20% ресурсу недоступно, і навіть попри це, лісова галузь сплачує одні з найвищих податків за всю історію країни».
Нагадаємо, за останню добу через займання сухостою на Житомирщині вигоріло понад 117 гектарів землі.
Будьте першим, хто прокоментував "«Україна дає фору європейським країнам»: у Житомирі відбувся форум, присвячений реформам лісової галузі"