Україна пам’ятає: 29 січня – день вшанування Героїв Крут (ВІДЕО)

Сьогодні, 29 січня, Україна вшановує пам’ять молодих українських патріотів – Героїв Крут, які у 1918 році стримали наступ армії більшовиків на Київ. З того часу минуло 103 роки, але героїчний вчинок молодих студентів пам’ятають й досі.  

29 січня 1918 року розпочався наступ на українські позиції. Близько 300 студентів, захищаючи Українську Народну Республіку, на залізничній станції Крути Чернігівської області билися проти шеститисячної армії більшовиків, якою командував Михайло Муравйов. Завдяки безстрашності та самопожертві молоді, наступ агресора на Київ було затримано на 4 дні, це дало змогу підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного Союзу.

 У нерівній битві багато студентів було вбито, наймолодшим було по 16 років, 27 полонених юнаків було розстріляно, більшовики не дозволили навіть поховати молодих героїв. Лише 19 березня 1918 року за наказом українського уряду, урочисто поховали полеглих героїв під Крутами на Аскольдовій могилі. 

У 1991 році 29 січня відбувся мітинг студентського союзу. З 2004 року Героїв Крут почали вшановувати на державному рівні. У 2006 році на місці трагедії відкрили Меморіал пам’яті Героїв Крут, а  у 2012 на Аскольдовій могилі встановили пам’ятник молодим бійцям на місці, де їх поховали.

Будьте першим, хто прокоментував "Україна пам’ятає: 29 січня – день вшанування Героїв Крут (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*