Україна та Чехія викрили шахраїв, які шляхом «фішингу» привласнювали гроші європейців

Київські правоохоронці спільно з чеськими колегами викрили злочинну організацію, учасники якої ошукали громадян ЄС на десятки мільйонів гривень.

За даними слідства, злочинне угруповання діяло на території України з 2021 року. Його учасники використовували «фішинг» та привласнювали кошти з рахунків громадян Чехії, Польщі й інших країн ЄС. Лише з лютого 2023 року організатори з використанням платіжних систем, криптогаманців та незаконних обмінних пунктів отримали прибутків майже на 1 млн доларів. 

З метою масштабування злочинної діяльності та конспірації організатори залучали учасників найчисельнішої низової ланки – «воркерів» через закритий Телеграм-канал. Своїх жертв обирали на чеських торговельних інтернет-майданчиках. Так звані «воркери» вели листування з продавцями різноманітних товарів. 

Надалі, домовившись про умови купівлі-продажу, вони переконували своїх співрозмовників перейти за фішинговими посиланнями, які імітують сторінки онлайн-сервісів для оплати товарів чи послуг. Отримавши від потерпілих дані їх банківських карток, підозрювані здійснювали переказ коштів на підконтрольні організаторам банківські картки.

27 вересня 2023 року українські правоохоронці спільно з колегами з Чеської Республіки провели 29 одночасних обшуків в офісах угруповання, за адресами проживання учасників схеми у Києві, а також у Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській та Чернігівській областях. Під час обшуків було вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, 6 автомобілів, 75 тис. доларів та інші речові докази.

За результатами слідчих дій трьох організаторів та п’ятьох виконавців затримали.

Справу розслідували слідчі управління ГУ НП в Києві за оперативного супроводу Департаментом кіберполіції Нацполіції України та сприяння Національної агенції по боротьбі з тероризмом, екстремізмом та кіберзлочинністю поліції Чеської Республіки.

Нагадаємо, кіберполіція викрила шахраїв: обіцяли працевлаштування, «заробили» понад 2 млн грн.

Будьте першим, хто прокоментував "Україна та Чехія викрили шахраїв, які шляхом «фішингу» привласнювали гроші європейців"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*