У Нацбанку б`ють на сполох, адже шахраї активно почали підроблювати нову оновлену банкноту номіналом у 200 гривень, котра з`явилася в обігу лише 25 лютого.
200-гривнева купюра доповнила лінійку банкнотів нового покоління, номіналом у 20, 100, 500 та 1 000 гривень. За своїм дизайном вона схожа на попередній екземпляр з такими ж самими розмірами, проте має трохи змінену кольорову гаму.
Найголовніше, що турбує Нацбанк – це дуже висока якість виготовленої банкноти, що може ввести в оману навіть спецобладнання:
Кольорова гамма на фальшивках настільки наближена до реальної купюри, що відрізнити її практично нереально. До того ж, захисні стрічки, текст, зображення Лесі, захисні волокна та наскрізні елементи проглядаються в ультрафіолеті.
Наразі в державі існує лише кілька варіантів спецобладнання, котре може одразу вказати на те, що банкнота є фальшивкою – це детектор валют або лічильник банкнот з вбудованим детектором.
Як самим розпізнати підробку?
Аби мати можливість відрізнити “мега-підробку” від реальної 200-гривневої купюри, українцям потрібно проявити неабияку уважність:
- Нова справжня купюра має рел`єфну форму, яку можна відчути на дотик.
- Латентне зображення самого номіналу “200” має бути розташоване на лицьовій стороні, зліва від зображення Лесі (червона зона). Побачити його можна виключно під
гострим кутом. - В унікальній фальшивці відсутній водяний знак у вигляді символу гривні як грошової одиниці. При цьому оригінал має таку “особливість”, вона розташована на лицьовій стороні внизу з правої сторони від центру.
- Велике зображення номіналу банкноти “200” має бути бузкового кольору. На фальшивці номінал відображений сірим.
- Що стосується орнаменту, то тут різниця майже непомітна, хоча на справжніх купюрах цей елемент змінюватиме колір під час зміни кута огляду з бузкового на сірий і навпаки, а на фальшивках такого ефекту взагалі немає.
Будьте першим, хто прокоментував "Україною “гуляють” унікальні підробки 200-гривневих купюр: як виявити фальшивку"