Український Уряд поділив користувачів газу на дві категорії та створив проблему для теплопостачання

Теплозабезпечення у Житомирі тепер проблема самої громади. Такий висновок випливає з рішення Уряду про розподіл громадян на 2 категорії – тих, хто використовує природний газ для власних потреб, в тому числі індивідуального опалення, та тих, хто користується централізованим теплопостачанням, у вартість якого враховується ринкова ціна на природний газ. 

Про це у своєму зверненні до Президента України Володимира Зеленського зазначив Голова Асоціації міст України, що об’єднує 909 громад, Віталій Кличко – повідомляє офіс реформ у Житомирському РВ АМУ.

У зверненні  щодо недопущення кризи у системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів він зазначив, що вартість природного газу для виробників тепла у грудні 2020 року склала 6103,1 грн/тис м3 (без ПДВ та інших надбавок), але у тарифі на тепло для населення враховується вартість природного газу 4048,5 грн/тис м3 (без ПДВ та інших надбавок). Також постійно зростає вартість послуги з розподілу природного газу.  

18 січня Уряд встановив граничну ціну на природний газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн/м3 та вартість послуги на розподіл природного газу не більше 1,79 грн/м3.

АМУ наголошує, що таке рішення не вирішує питання ціни природного газу у тарифі на теплопостачання для населення. Ухваливши таке рішення,

Уряд розділив громадян України на дві категорії та переклав проблему на бюджети тергромад

Але на місцевому рівні їх вирішити неможливо через відсутність механізму та коштів. Асоціація міст України ще 28 грудня 2020 року звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням не допустити зростання вартості природного газу для підприємств теплокомуненерго.

“На жаль, Уряд не почув аргументів і фактично переклав вирішення проблеми на органи місцевого самоврядування, тобто на бюджети територіальних громад. Але на місцевому рівні такі проблеми вирішити неможливо через відсутність механізму та коштів. Адже на кінець 2020 року заборгованість підприємств теплопостачання за спожитий природний газ вже склала 43,7 млрд грн, що майже на 9 млрд грн більше ніж на початок опалювального сезону”, – підкреслив Голова АМУ.

Збільшення вартості природного газу для підприємств теплопостачання погіршить їхню спроможність його оплачувати. А недосягнення підприємствами ТКЕ рівня розрахунків у 90% спричинить припинення газопостачання з боку НАК «Нафтогаз України». Така ситуація загрожує припиненням послуг з теплопостачання в населених пунктах України населенню і об’єктам соціальної сфери.

Окрім того, значне зростання вартості комунальних послуг призведе до суттєвого збільшення видатків з державного бюджету на виплату пільг та субсидій, зростання заборгованості населення за комунальні послуги, а також до соціального незадоволення у суспільстві.

Голова Асоціації міст України В.Кличко звернувся до Президента України з проханням втрутитися у вирішення проблеми, аби не допустити кризи у системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів.

Будьте першим, хто прокоментував "Український Уряд поділив користувачів газу на дві категорії та створив проблему для теплопостачання"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*