Українці ініціювали заборону на продаж піротехніки

Відповідну петицію було оприлюднено вчора, 4 січня, на сайті Президента. 

Зверненням №22 / 111058-ЕП під назвою “Заборона використання та продажу піротехнічних засобів в Україні” Президента просять ухвалити заборону використання і продажу піротехнічних засобів в Україні. 

Ініціатор петиції пов’язує таку ідею з небезпекою, яку піротехнічні засоби спричиняють як людям, так і тваринам, особливо в новорічні свята. 

Петицію до Президента України всього за добу від звернення, станом на 5 січня підписало вже 294 українця.  Якщо протягом 90 днів вона отримає підтримку 25 тисяч голосів, її направлять на розгляд Президенту Володимиру Зеленському.

Щороку, в новорічну ніч соціальні мережі рясніють повідомленнями про те, що люди і тварини страждають від використання феєрверків, петард, хлопавок та інших піротехнічних засобів. Шкода, що завдають піротехнічні засоби, величезна. Людям, які пройшли АТО, звуки вибухів нагадують війну і це завдає колосальну шкоду психологічному здоров’ю. Людям похилого віку з величезним багажем хвороб – це завдає шкоди фізичному здоров’ю. Для молодих мам і їх маляток – це і фізичне насильство і знущання над здоров’ям. Для тварин – це величезний стрес, жах та їх вбивство”, – йдеться в тексті петиції.

Авторка петиції Ксенія Триняк також зазначила, що зараз використання піротехнічних засобів регулюється постановою 3 серпня 2011 року № 839, але не виконується, не перевіряється і не регулюється органами захисту населення.

Через петицію українці звертаються до Володимира Зеленського з проханням розглянути і прийняти рід законопроектів про заборону продажу та використання піротехнічних засобів: 

  1. Заборонити продаж і використання таких піротехнічних пристроїв як: салюти, феєрверки; хлопавки; петарди; вертушок; холодні фонтани; фаєри; ракети; стробоскопи; мінномети; установки Балет, Катюша, Дракон, Римські свічки; вулкани; пневмохлопушкі і інші.
  2. Заборонити продаж і використання піротехнічних пристроїв, які перевищують норму шуму в 70 Дцб, встановлену статей 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».
  3. Ввести кримінальну відповідальність за незаконний продаж піротехнічних засобів, які можуть нанести шкоду життю людей та тварин, та їх здоров’ю – як фізичному так і психологічному.
  4. Ввести великі штрафи за незаконне використання феєрверків, петард та інших піротехнічних засобів, які можуть нести шкоду життю людей та тварин, та їх здоров’ю – як фізичному так і психологічному.
  5. У великі свята патрулювати національною поліцією стадіони, сквери та парки на випадок використання піротехнічних засобів.Будьте першим, хто прокоментував "Українці ініціювали заборону на продаж піротехніки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*