Українців звільнять від паперової рутини: Зеленський видав новий указ

Володимир Зеленський зобов’язав представників Кабінету Міністрів упорядкувати роботу державних реєстрів та онлайн-послуг.

У рамках виданого Президентом указу “Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг” в державі планують впровадити єдиний веб-портал електронних послуг, де громадяни матимуть змогу отримувати всю необхідну інформацію щодо себе у власному електронному кабінеті, – пише pravda.

Нова програма реалізуватиме електронні послуги, які пов’язані з народженням дітей (проект “єМалятко”), реєстрацією місця проживання нового українця, реєстрацією ФОП на момент оформлення паспорта громадянина України, перевірку наявності водійського посвідчення та інші.

Також відповідний Указ дасть старт роботі над впровадженням електронної системи виборів та перепису населення держави.

Згідно слів радника президента Михайла Федорова, в державі наразі налічується більш ніж 350 держреєстрів.

Федоров розповів, що аудит реєстрів та подальше їхнє упорядкування надасть можливість зробити державні послуги простішими та доступнішими. У перелік буде додано близько 200 найнеобхідніших послуг.

Головний бар’єр на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки, зі слів радника Зеленського, це відсутність в українців засобів eID.

В ОП хочуть розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток одразу з електронним підписом вже з початку осені, але пріоритетними вважають MobileID та SmartID.

Нагадаємо, що більшість українців готові працювати за 10 тисяч – дослідження.

Будьте першим, хто прокоментував "Українців звільнять від паперової рутини: Зеленський видав новий указ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*