Український «Боїнг» збили російською ракетою «Тор». А злочинець замітає сліди… (ФОТО, ВІДЕО)

Фото дивного предмету, схожого на фрагмент ракети, з’явилося ще у середу. Знайшов цей предмет іранець біля свого будинку у місті Паранд, що неподалік від Тегерана. Фахівці визначили предмет як частину зенітно-ракетного комплексу «Тор-М1» російського виробництва. Це дало привід голові Ради національної безпеки та оборони України Олексію Данилову заявити у четвер, що версія про ураження літака авіакомпанії МАУ зенітною ракетою є однією з ключових.

Фото викликали багато запитань. Зокрема, скептики заявляли, що ці зображення можуть бути інформаційним фейком. Тобто, фотографія, ймовірно, справжня – а от час та місце, де її зробили, можливо, не мають нічого спільного з катастрофою українського літака зокрема та з Іраном взагалі. Але увечері 9 січня з’явилася додаткова інформація, яка підтвердила версію про загибель літака від атаки ЗРК. Зокрема, джерело з Пентагону заявило авторитетному виданню «Newsweek»: «Український літак збили іранці, можливо, через помилку…»

У свою чергу, представники американської розвідки повідомили «The Guardian», що помітили ознаки активності зенітних установок Ірану безпосередньо перед катастрофою. Розвідники кажуть про зафіксований інфрачервоний слід від запуску двох зенітних ракет. Після чого вони побачили інфрачервоний спалах від ураженого літака.

Президент США Дональд Трамп 9 січня фактично підтвердив висновки американський військових та розвідки: «У мене є відчуття, що трапилось щось жахливе…»

Трамп заявив, що підозрює, що причиною аварії були не несправності.

"Хтось міг припуститись помилки з іншого боку"Розвідка США переконана, що літак МАУ збили іранці – ЗМІ США з посиланням на джерела. Обставини авіакатастрофи прокоментував президент США Дональд Трамп. Трамп заявив, що підозрює, що причиною аварії були не несправності.

Posted by chastime on Thursday, 9 January 2020

Нарешті, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо першим зі світових лідерів відкрито заявив: «У нас є дані розвідки з різних джерел, включаючи наших союзників і наших власних розвідників. Докази свідчать, що літак був збитий іранською ракетою класу «земля-повітря»

Показово, як веде себе у цій ситуації іранська влада. Ще у середу Тегеран метушливо заявив, що причиною катастрофи є якісь «технічні негаразди» на борту. Хоча розслідування лише почалося, і жодних підстав для таких висновків на той момент не було. Далі пролунали заяви про опитаних «очевидців», які нібито бачили, як літак падав «з палаючими двигунами». Це нагадує відому історію з «очевидцями» катастрофи МН-17, які розповідали російським пропагандистам про «українські літаки», що «прямо на їхніх очах» атакували малайзійський «Боїнг» у липні 2014 року…

Насправді іранські очевидці бачили лише те, що палаючий літак падає. Але визначити, що в нього горять саме двигуни, чи хвіст, чи ще щось – на великій відстані, та ще й вночі, неможливо. До того ж, перші результати огляду місця катастрофи свідчать, що двигуни не горіли. А от крила та окремі частини фюзеляжу якраз мають виразні ознаки ураження.

У четвер з Тегерана пролунали досить тривожні сигнали. Наприклад, іранська влада стверджує, що «чорні скриньки» пошкоджено, а значна частина їх вмісту нібито втрачена. А ввечері Тегеран вже відверто почав грати у «непритомність» – заявляючи, що «чутки про ракетну атаку є беззмістовними». Це означає, що шиїтський режим обрав тактику тотального заперечення злочину своїх (чи російських) військових. Адже не виключено, що російським ЗРК у складі сил ППО Ірану управляв саме російський екіпаж. На це натякає навіжена кампанія дезинформації, яку розгорнули путінські пропагандисти в Інтернеті протягом останньої доби. Головні пункти кампанії: 1) український літак збили американські чи ізраїльські винищувачі-невидимки; 2) український літак знищив сам себе за вказівкою з Вашингтона.

P. S. Коли матеріал вже був написаний, «The New York Times» опублікував сенсаційне відео, де можна побачити момент влучання ракети в український літак.  

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Український «Боїнг» збили російською ракетою «Тор». А злочинець замітає сліди… (ФОТО, ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*