“Укрнафта”, “Мотор Січ”, “АвтоКрАЗ” та “Запоріжтрансформатор” переходять у власність держави

За рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у власність держави буде відчужено акції ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ” та ПрАТ “Запоріжтрансформатор”.

Зазначені стратегічно важливі підприємства належать російськими підданим Вячеславу Богуслаєву та Костянтину Григоришину, а також одіозним олігархам Костянтину Жеваго та Ігору Коломойському.

Зазначимо, що ПАТ “Укрнафта” є найбільшою нафтовидобувною компанією в Україні. Коломойському в ній належить близько 42% акцій. Водночас в ПАТ “Укртатнафта” він володіє вже близько 60%. Відтак націоналізація відчутно вдарить по статкам одного з найбільших корупціонерів світу.

Що стосується акціонерного товариства “Мотор Січ”, то тривалий час його власником був сам В’ячеслав Богуслаєв. Але в 2017 році він продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Однак місяць тому, Богуслаєва в жовтні заарештували, звинувативши у державній зраді, через постачання комплектуючих на росію.

Компанія ПрАТ “АвтоКрАЗ” займається виготовленням великовантажних автомобілів і є частиною групи “Фінанси та кредит” Костянтина Жеваго, олігарха-втікача, якого наразі розшукує Інтерпол.

Щодо ПрАТ “Запоріжтрансформатор” відомо, що це підприємтство – виробник трансформаторного та реакторного обладнання наразі є банкрутом. Його власником є російський олігарх Костянтин Григоришин.

Будьте першим, хто прокоментував "“Укрнафта”, “Мотор Січ”, “АвтоКрАЗ” та “Запоріжтрансформатор” переходять у власність держави"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*