Уряд повідомив про підняття тарифів на світло | Times ZT

Уряд повідомив про підняття тарифів на світло

У 2020 році Кабмін планує прибрати пільгові 90 коп за перші 100 кВт-год та поетапно підвищувати ціни на електроенергію.

Вказану інформацію оприлюднив Олексій Оржель, котрий займає посаду міністра енергетики та захисту довкілля, – пише УНІАН

“Зараз дуже відчувається менша конкурентноспроможність нашої промисловості, адже кризова ситуація на зовнішніх ринках, нові інфекції та інші чинники, у момент, коли навпаки потрібно бути максимально конкурентоспроможними. При цьому, електрика є однією зі складових елементів будь-якого виробництва. З огляду на те, що у нас наразі зменшуються тарифи у платіжках, ми можемо подумати щодо їх поетапного і адекватного підняття, враховуючи всі соціальні наслідки.”, – наголосив Оржель.

За словами міністра, найкращою моделлю задля уникнення зловживання тарифом – це єдина ціна для всіх. 

Також він наголосив, що ті, хто потребує допомоги від держави, отримає її у вигляді субсидії, при умові доведення, що підтримка їм дійсно необхідна. В іншому випадку, громадяни вимушені будуть сплачувати ” справедливу ціну”, тобто реальну економічну вартість послуги.

“Ми рахували, скільки це в грошах, – невелика величина, і вона в цьому випадку є невирішальною. Якщо говорити про 100 кВт-год і скасування пільгової ціни в 90 копійок, то цей показник відіграє набагато більше. Це еквівалент 10 млрд гривень вивільнених грошей на ринку електроенергії”, – сказав він. 

Остаточне рішення щодо підвищення тарифів на електрику Уряд планує прийняти вже у 2020 році.

Нагадаємо, Гончарук анонсував рекордне зменшення ціни на газ до 40%.

Будьте першим, хто прокоментував "Уряд повідомив про підняття тарифів на світло"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*