“Усе вже вирішили до Вас!”: збільшення вартості проїзду обговорили на громадських слуханнях (ВІДЕО)

Screenshot 45 - "Усе вже вирішили до Вас!": збільшення вартості проїзду обговорили на громадських слуханнях (ВІДЕО)

Сьогодні, 6-го серпня, в Житомирі відбулися Громадські слухання, під час яких заступник міського голови з питань транспорту Дмитро Ткачук заявив про те, що насправді питання підвищення вартості проїзду вже вирішено, а громаді просто зробили поступку, щоб дати можливість прийти та висловитись.

Під час обговорення цих болісних питань, у сесійній залі міської ради цапом-відбувайлом, який з боку виконкому прийняв на себе невдоволення громади, виступив начальник управління транспорту та зв’язку Костянтин Підпокровний. Трохи згодом до обговорення приєднався заступник міського голови Дмитро Ткачук, однак сили виявились надто нерівні.

До питання підняття тарифу за проїзд не дійшло. Чиновників “зламали” на обговоренні умов конкурсу з перевезення пасажирів для перевізників.

Проте Підпокровний встиг розповісти лише про частину цих умов. Далі вже йому розповідали житомиряни. Адже всі добре пам’ятають події, обговорення, умови для перевізників дворічної давнини, які так і не були виконані.

З 2017 року, коли піднімалась вартість проїзду в міському транспорті, в конкурсних умовах для перевізників вже обговорювались аналогічні умови, проте мешканці міста покращення комфорту не відчули. Попри заяви чиновника, який стверджував, що перевізники все ж оновлюють рухомий склад.

Представники громади “закидали” чиновникам, що вони не дбають про комунальне “ЖТТУ”, натомість дозволяють “жиріти” приватним перевізникам, при цьому, навіть не мають змоги контролювати той транспорт, який “приватники” випускають на маршрути.

Проігнорувавши претензію щодо ТТУ, Костянтин Підпокровний розповів, яким чином контролюватимуть приватних перевізників, які працюватимуть за новими умовами. Скандал здійнявся, коли вже не раз ошукані обіцянками містяни почали вимагати гарантій виконання умов. На що чиновник запропонував “не жити минулим, а дивитись у майбутнє”.

“Такі проекти рішень, які вже виносяться на завтрашній розгляд виконкому, мають бути відповідно оприлюднені й доведені до відома громадян. А ці проекти належним чином не оприлюднені, – говорить житомирянка Вікторія. – Кілька років тому виконком вже так робив, і є рішення суду про скасування рішення про підвищення вартості проїзду. Після цього міська рада знову незаконно прийняла рішення про підвищення вартості проїзду, яке діє в нас і сьогодні. Проте умови, які були оговорені в цьому рішенні, ніхто так і не виконав. В грудні минулого року майже всі маршрутки були обладнані валідаторами. Але на сьогодні переважна більшість транспорту  працює без валідатора. Тобто згідно умов договору, якщо в маршрутці немає валідатора, то ми маємо повне право платити за проїзд 3 гривні. З 2018 року ці умови, які нам сьогодні пропонують, є обов’язковими до виконання. Назвіть мені хоч одного перевізника, який виконує ці умови”.

Підпокровного та заступника міського голови Дмитра Ткачука, який приєднався до колеги, “тицяли” носом у скріншоти та роздруківки статей дворічної давнини, де вони обіцяли, розповідали та запевняли про покращення транспортних умов у місті. Їм нагадали про стан маршрутних автобусів, хамів-водіїв та перевізників, до яких не можна додзвонитись, щоб поскаржитись, про інвалідів та атошників, в яких вимагали плату за проїзд чи просто виганяли.

“Ми не живемо минулим, ми вчимося на своїх помилках. Ви обіцяли багато чого два роки тому назад, жодна обіцянка не виконана! тепер ви знову обіцяєте! Влада турбується за своїх громадян? Чи так ви піклуєтесь про кишені перевізників?”, – обурюється житомирянка Олена.

Головний меседж громади – жоден приватний перевізник не вартий тієї плати, яку хоче отримувати за свої послуги.

“Хочу вибачитись і за водіїв і взагалі, але це життя, – звернувся до присутніх перевізник Савицький. – Але якщо ми не будемо щось робити, то нічого не зміниться. Може щось робиться і неправильно. Але хто не робить, той не помиляється. Я звертаюсь до громади, якщо ми не підтримаємо це питання і не піднімемо вартість проїзду, ми не зможемо працювати. Потрібні умови, і ми за це боремось. І всі перевізники двома руками за валідатори, щоб не касаться налічки”.

Врешті Підпокровному вдалося продемонструвати “економічно обгрунтований тариф” на прикладі автобусів ТТУ, які курсують маршрутами 53 та 53а. За його словами, якщо житомиряни хочуть їздити комфортними, просторими автобусами, то плата має складати  8,50 грн за проїзд.

Решта перевізників “обгрунтовують” свій проїзд від 6,30 грн до 10,14 грн. При цьому чиновники поняття не мають, яку кількість пасажирів в цілому обслуговують перевізники та який прибуток отримують. І валідатори, які нетривалий час були встановлені в маршрутках, якраз для підрахунку пасажирів та прибутку, їм в цьому  так і не допомогли.

Тим часом активісти в залі почули від Дмитра Ткачука заяви про те, що насправді все вже вирішено, а громаді просто зробили поступку, щоб дати можливість прийти та висловитись. Це викликало неабияке обурення й нову порцію “нападок” на чиновників. Проте Ткачук, як зазвичай, “відбився”.

“Всі ваші висловлювання з невдоволенням – передчасні й недостовірні, – заявив Дмитро Ткачук. – Ви хотіли покричати? Ви ж навіть не побачили ні презентації, ні розрахунків. На питання, “чого ви сюди прийшли?”, кожен сам собі має дати відповідь!”

Врешті, громадські слухання так і закінчились взаємним невдоволенням та непорозумінням.

Завтра, 7-го серпня, приймати непросте рішення під тиском громади доведеться виконкому.

А ми зазначимо, що житомиряни вирішили підготувати офіційний лист з обгрунтованим протестом щодо підвищення вартості проїзду у міському транспорті, зібрати підписи та вручити його чиновникам під час прийняття рішення.


Будьте першим, хто прокоментував "“Усе вже вирішили до Вас!”: збільшення вартості проїзду обговорили на громадських слуханнях (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*