Усі на ковзани! Житомирські тротуари нікому прибирати від льоду

Слизькі та нерозчищені тротуари, а в результаті падіння, травми та навіть переломи. Саме така ситуація склалася у Житомирі останніми днями. Через постійну зміну погоди, коли заморозки чергуються з відлигою, міські тротуари перетворилися на льодову арену, яку місцевим жителям обіцяв свого часу міський голова Сергій Сухомлин. Щоправда, арена мала бути спортивною, а не тротуарною. 

Попри офіційну інформацію з міської ради, мовляв, комунальники працюють не покладаючи рук, та вправно чистять місто від снігу та льоду, на більшості тротуарів, а подекуди й зупинок громадського транспорту, такої роботи не видно. Люди часто подають, а подекуди й отримують травми.

“Тротуари – це просто жах. Я не знаю, як так можна ставитися до людей. Це ж має хтось контролювати. Якщо дороги більш-менш розчищені, то по тротуарах ходити майже неможливо. А старших людей взагалі шкода. Як їм на вулицю виходити? Цього року прибирання геть незадовільне. Я вчора дитину в садочок заводила, то довелося йти хвилин 15 щоб не впасти. За це має хтось відповідати. А скільки людей ламає руки-ноги”, – обурюється пані Людмила.

За словами Юрія Собченка, щодня бригади управління автомобільних шляхів та п’яти підрядних організацій посипають дороги та тротуари спеціальною сумішшю, а техніка вправно чистить дороги та мости. Втім, варто розділяти відповідальність за прибирання. Адже “УАШ” відповідає за прибирання доріг та тротуарів загального користування. Натомість прибудинкова територія та тротуари, які знаходяться поблизу магазинів чи інших закладів мають прибирати інші структури. Тобто, або ОСББ чи управляючі компанії, або бізнес.

“Загалом у Житомирі позмінно працює 10-13 одиниць прибиральної техніки управління, а також близько 9 одиниць надають підрядні організації. З понеділка по сьогоднішній день використано 355 тон протиожеледних засобів. Але, на жаль, бувають такі ситуації, коли нашої роботи просто не видно. Працівники протягом дня посипають тротуари. За день сніг та ожеледиця розтає, а ввечері настають заморозки, і знову все замерзає. Підприємство просто фізично не може впоратися. Люди працюють з 6 ранку, але все одно часу не вистачає. Тож люди й обурюються”, – каже головний інженер комунального підприємства “УАШ” Юрій Собченко.

А тим часом  лише за 4 дні до травмпунктів міста через падіння на вулиці звернулося близько 100 людей. І це дані лише травмпункту міської лікарні №1. Більшість звертається з забоями та розтягненнями, але є випадки переломів кінцівок та навіть струси мозку.

Як виявилося, винних знайти не просто. За місяць працівники муніципальної інспекції склали лише два адмінпротоколи за неякісне прибирання тротуарів від ожеледиці.

“З початку року ми склали понад 150 приписів. Тобто попереджень за неякісно виконану роботу з прибирання території від снігу та ожеледиці. До злісних порушників застосовуємо адміністративні протоколи. Тобто штрафні санкції. Таких працівники склали лише два”, – пояснила заступниця начальника муніципальної інспекції Житомира Тетяна Подорожня.

За словами чиновниці, складність полягає ще й у тому, що майже половина працівників захворіла. З семи працівників в строю залишилися лише четверо.

Наразі ж житомирянам не залишається нічого іншого, як щодня виходити на “льодову арену” та запастися комфортним взуттям, аби встояти на ожеледиці. Або ж чекати такого бажаного потепління, яке не лише розтопить лід, а й полегшить роботу комунальникам.

Будьте першим, хто прокоментував "Усі на ковзани! Житомирські тротуари нікому прибирати від льоду"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*