Увага! Тотальне відключення води в Житомирі перенесено на 3 червня: водоканал ремонтуватиме магістральний трубопровід | Times ZT

Увага! Тотальне відключення води в Житомирі перенесено на 3 червня: водоканал ремонтуватиме магістральний трубопровід

У Житомирі повністю відключать воду майже на цілу добу. Такі незручності житомирянам доведеться потерпіти починаючи з 3 червня 22:00 до 4 червня 18:00, тому що комунальне підприємство “Житомирводоканал” реконструюватиме трубопровід та хлоруватиме воду. 

Нагадуємо, що раніше прес служба комунального підприємства Житомирської міськради “Житомирводоканал” повідомляла, що відключення очікується на 5-6 червня, проте через збій в роботі другого підйому, через поломку автоматики станції та велику кількість аварій, дату відключення перенесли.

Будьте уважними, адже протягом 5-6 червня “Житомирводоканал” буде хлорувати воду, тому її не можна використовувати для харчування.

Про це сьогодні, 31 травня, повідомив директор КП Андрій Нікітін: 

“Ми вимикаємо водопостачання в місті і починаємо спустошувати трубопроводи для того, щоб підготувати велику ділянку магістрального трубопроводу до реконструкції. Водопостачання ми почнемо відновлювати 4 червня о 18:00. Ми вмикаємо насосну станцію другого підйомника, яка забезпечує водою все місто. Протягом вечірнього часу й ночі аж до ранку 5 червня водопостачання буде відновлено. Починаючи з 23 години 5 червня до 23 години 6 червня ми будемо хлорувати водопровідні мережі нашого міста невеликими дозами хлору. В цей час воду можна використовувати для всього, окрім харчових потреб. Після 23 години 6 червня воду можна використовувати в звичайному режимі”.

Андрій Нікітін також зауважив, що підвіз води, як і в в попередні роки, буде забезпечуватися лише до об’єктів критичної інфраструктури, тобто в садочки та лікарні в першу чергу. Він також розповів, яких змін варто очікувати житомирянам після реконструкції трубопроводу: 

“Як і під час реконструкції північного магістрального трубопроводу, споживачі отримали три важливі ефекти: підвищення тиску, покращення якості води, уникнення повторного забруднення в трубопроводах та, що важливо, зменшення втрати води. Нагадаю, що на попередній ділянці ми зменшили на 10 тис м3 втрати води на добу. Це величезний об’єм, очікуємо на такий же гарний ефект після реконструкції цього трубопроводу. Особливістю цього найбільшого магістрального трубопроводу є те, що він забезпечує переважно центр міста. Він побудований 40 років тому. Це не сталевий і не чавунний трубопровід – це бетонний. Він сам по собі небезпечний своїми розтрубними з’єднаннями. Під час довгої експлуатації розтрубне з’єднання – це кожні 12 метрів з’єднання однієї труби в іншу. Тоді відбувається невеличка декомпресія, і на кожному з’єднанні в нас є потенційна втрата води. Ми не можемо побачити ці втрати води, вони здебільшого відбуваються під землею, але ми про це знаємо”. 

Реконструкція відбудеться методом санації, і в трубопровід, діаметром 1200 мм, будуть інсталювати менший за діаметром трубопровід 1000 мм,  а на ділянках більш віддалених – це 900 мм.

“Протягом цього року ми маємо встигнути зробити роботи до кінця. Здебільшого магістральний трубопровід – це пряма ділянка, на якій деінде в нас виникає запірна арматура, і лише одне відгалуження, діаметром 500 мм, яке йде для живлення району Богунія. Ця ділянка буде складатися з планової і послідовної заміни трубопроводу. У тих місць, де в нас є запірна арматура, будуть робитись камери, для того, щоб замінити її”.

Директор КП також зауважив, що як би не старались під час ремонту обмежитись одним відключенням водопостачання, місцеві мешканці поблизу трубопроводу все ж будуть відчувати незручності й перебої подачі води. Це стосується жителів центру Житомира.

“Сказати, що ми пройдемо цей етап повністю без незручностей для наших містян – ні. Під час реконструкції цього трубопроводу в нас не буде вимикатись місто, але ті мешканці, які живуть поруч – інколи. Це центральна частина міста”, – зауважив Андрій Нікітін. 

Він також нагадав, що вартість реконструкції двох основних магістральних трубопроводів, згідно контракту, складає 137 млн грн. 

“На мою особисту думку, цей трубопровід займає десь третю частину всього контракту з нашою підрядною організацією. Цей проект ми реалізовуємо за кошти кредиту Світового банку, повернення яких відбувається через тариф. Загалом це 41 млн 786 тис грн”.

Будьте першим, хто прокоментував "Увага! Тотальне відключення води в Житомирі перенесено на 3 червня: водоканал ремонтуватиме магістральний трубопровід"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*