HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

В бюджеті Житомира немає грошей на реставрацію водонапірної башти

cropped 2387 1 2 e1591269783138 - В бюджеті Житомира  немає грошей на реставрацію водонапірної башти

Ще в січні цього року житомирн сповістили, що за місяць почнуться реставраційні роботи місцевої архітектурної пам’ятки – водонапірної башти. Проте карантин вніс свої корективи у плани міського управління. То ж роботи й досі не розпочалися і, як з’ясували журналісти Times.ZT, в цьому році навряд чи будуть проводитись.

Договір на реставрацію пам’ятки архітектури місцево значення «Водонапірна башта» комунальна установа “Агенція розвитку міста” Житомирської міської ради уклала з переможцем торгів по тендеру – Товариством з обмеженою відповідальністю “Перспектива “Місто Буд” ще 22 жовтня 2019 року. У січні 2020 року початок робіт було перенесено через те, що тендер, за словами керівника, довелося “грати повторно”.

Skrynshot 04 06 2020 142221 1024x397 - В бюджеті Житомира  немає грошей на реставрацію водонапірної башти

Поте вже сьогодні директор КУ Борис Пахолюк повідомив,  що підприємство збирається остаточно розірвати договір із виконавцем робіт за згодою сторін через відсутність фінансування. 

“В минулому році було проведено тендер на закупівлі та укладено договір на виконання робіт, але відповідно до чинного законодавства, потрібно було отримати декларацію на початок робіт, а документи для декларації ми подали лише на початку цього року. Тому роботи в минулому році й не були розпочаті. Проте на сьогодні така ситуація, що ми збираємося взагалі відмінити цей договір, через складну ситуацію із доходом у місцевий бюджет. З нас зняли фінансування на цей об’єкт і зараз у нас немає бюджетних призначень на початок будівельних робіт. Тому зараз ми внесли зміни в договір, бо немає жодної копійки, щоб почати роботи. Ми домовилися з підрядником, що через відсутність бюджету фінансування, будемо розривати договір впродовж наступних кількох тижнів. Немає сенсу тримати відкритим цей договір за відсутності грошей”, – розповів Борис Пахолюк.

Skrynshot 04 06 2020 141913 e1591269808284 - В бюджеті Житомира  немає грошей на реставрацію водонапірної башти

Він також пояснив, що додатково згідно договору тричі здійснювались бюджетні асигнування через те, що в період завершення будівельного сезону фірма фізично не встигала почати будівельні роботи.

“Ми не могли почати внутрішні роботи, бо нас відповідно до домовленостей з нашим партнером, який співфінансує цей проєкт, мали забезпечити обладнанням на виконання частини робіт. Тобто у нас є 50 тис євро грантових коштів, які мають бути спрямовані на технологічне обладнання: вікна, радіатори для системи опалення, частину системи кондиціонування тощо. У минулому році вони фізично не встигали закупити обладнання. Вже в цьому році, поки ми готували дозвіл на початок робіт в ДАБІ,  почались проблеми з коронавірусом та зняття бюджетних призначень. Маємо те, що маємо – тепер грошей на виконання робіт у нас немає”, – додав керівник установи.

Skrynshot 04 06 2020 142033 e1591269820201 - В бюджеті Житомира  немає грошей на реставрацію водонапірної башти

Борис Пахолюк також спробував спрогнозувати ситуацію з реконструкцією водонапірної башти в майбутньому: доведеться коригувати проєктну документацію й оголошувати новий тендер, а якщо проєкт переможе в бюджеті участі, то потрібно буде провести повторну закупівлю та контролювати процес, оскільки КУ “Агенція розвитку міста” є балансоутримувачем об’єкта. 

Нагадуємо, що вартість договору на виконання реконструкції Водонапірної башти за адресою вул. Пушкінська, 24, становила 7 млн 588 тис 940 грн. Роботи по реконструкції памятки архітектури мали завершитись до кінця 2020 року.

Vezha 1 min 1 1024x768 - В бюджеті Житомира  немає грошей на реставрацію водонапірної башти

Будьте першим, хто прокоментував "В бюджеті Житомира немає грошей на реставрацію водонапірної башти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*