В Іванополі облаштували благодійний пансіонат для стареньких, забутих рідними дітьми

Рятувати стареньких бабусь і дідусів від життя напризволяще в селищі Іванопіль, що на Чуднівщині, взялись дві колишні медсестри з однодумцями. Своєрідний пансіонат на початку осені власними силами облаштували у приміщенні лікарні.  У травні терапевтичне відділення тут закрили. Щоб воно не пустувало і приносило користь, жінки вирішили створити благодійну організацію-фонд «Лікарня Іванопіль».

Людмилі Сікорській у травні виповниться 80 років. Жінка з молодих років працювала на будівництві різноробочою. Пам’ятає, як штукатурила стіни в цій лікарні, у школі, як будувала квартири в рідному Іванополі. Та на схилі літ лишилась одна. Син – на Далекому Сході. Після армії там створив сім’ю. Онуки та правнуки жінки теж живуть там. Тривалий час бабуся мешкала в своїй хаті, тримала господарство. Нині на це нема здоров’я.

«В мене хатинка така, що там жити не можна. Де подітися? То я прийшла сюди. Годують добренько: на обід – борщ, друге. Сніданок – суп, чай, хліб з маслом. Можна жити. Увечері всі миємося. Мені 80 років, а я любу газету читаю без очок, без нічого», – розповіла пенсіонерка Людмила Сікорська.

Нині в благодійному пансіонаті 16 бабусь і дідусів. Найстаршій жінці 93 роки. Тут готові утримувати до 45-ти людей. До кожного шукають підхід. В більшості з них є діти, які живуть за кордоном. На щастя, кажуть в пансіонаті, мають підтримку селищного голови і районного керівництва. Без зарплатні стареньких обслуговують тендітні жінки, працюють на волонтерських засадах.

«Я окрім цього працюю ще на одній роботі, це так, для себе. Я знаю, що треба. Воно в якійсь мірі і важко, але вже настільки звикли, що вже хочеться сюди йти, вже скучаєм», сказала санітарка Оля Маліновська.

75 % пенсії старенькі віддають за утримання в пансіонаті. Натомість отримують 4-разове харчування, ліки, чистий одяг і постіль. З цих же грошей їм купують смаколики, яких просять. Віруючі, місцеві мешканці і волонтери постійно допомагають продуктами, засобами гігієни, медикаментами, речами, грошима. Школярі щотижня тут у гостях: приносять солодощі та веселять стареньких.

«Особлива подяка іванопільчанам, які нам дуже допомагають продуктами, грішми, матеріально, приходять відвідувати підопічних – це найголовніше для нас. Місцеві надали нам картоплі, моркви, цибулі, закруток багато дають», пояснила директор БО «БФ «Лікарня Іванопіль» Тетяна Карп’юк.

Жінки бідкаються: мають спільні господарські комунікації з амбулаторією загальної практики сімейної медицини, що на 1-му поверсі. Через це, мовляв, постійні проблеми.

«Організація, яка знизу, надає нам – щоб сплачували і їхні кошти. Сьогодні от нам прийшли і відключили у пральні воду, сказали – встановлюйте лічильника на воду. Хоча лікарня не сплачує за воду, це комунальне господарство», додала пані Тетяна.

Але завідувач амбулаторії Михайло Свинарчук не хоче нічого коментувати на камеру.

Старенькі сподіваються: єдиного прихистку у них не заберуть. Вони щодня продовжують чекати на своїх дітей, яких давно не бачили.

Усіх, хто може підтримати будь-чим благодійний пансіонат, жінки-волонтери запрошують у гості в Іванопіль на вулицю Лесі Українки, 43-А. Номер благодійного рахунку: 260 073 002 661 62 ТВБВ 100 05/053 філія Житомирське обласне управління АТ «Ощадбанк», МФО 311 647. Телефон: 098 261 92 75.

Будьте першим, хто прокоментував "В Іванополі облаштували благодійний пансіонат для стареньких, забутих рідними дітьми"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*