В листопаді 2019 року 78 нардепів не отримали зарплату через прогули

У листопаді минулого року бюджет “зекономив” на депутатах майже три мільйони гривень. Саме така сума була не виплачена народним обранцям через відсутність на засіданнях комітетів та не участь у голосуваннях на пленарних засіданнях ВР.

Відповідно до розпорядження голови Верховної Ради, 78 народним депутатам не відшкодували витрати, пов’язані з виконанням обов’язків.

Про це повідомляє громадських рух ЧЕСНО.

Прогульники знайшлись в усіх групах та фракціях і навіть позафракційні. Лідером прогульників стала фракція ОПЗЖ. Половина діячів фракції (50%) не отримала “депутатських”.


Серед прогульників комітетів – Петро Порошенко, голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко, співголова фракції ОПЗЖ Вадим Рабінович, родина Льовочкіних та член “Опозиційного блоку” Вадим Новинський. 

Нагадаємо, що з 1 листопада 2019 року почав діяти закон №1035-2 щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі неучасті без поважних причин у голосуваннях на пленарних засіданнях Верховної Ради або пропуску засідань парламентських комітетів. 

За даними Апарату ВРУ, протягом листопада 2019 року 71 народний обранець без поважних причин не брав особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях Верховної Ради. Найбільша кількість пропущених голосувань на пленарних засіданнях в листопаді – у депутатів від владної фракції “Слуга народу” Олександра Дубінського (93,3%), Олексія Жмеренецького (93,3%) та екс-депутата Олексія Кучера (93,3%; призначений головою Харківської ОДА), позафракційного мажоритарника Дмитра Шенцева (91,8%) та представника ОПЗЖ Юрія Солода (91%).

Крім того, у листопаді 23 народні депутати без поважних причин не брали особистої участі у більш як 50% засідань комітетів Верховної Ради України, до складу яких їх обрано.

Розмір витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, встановлюється у розмірі місячної заробітної плати народного депутата України і у 2019 році становив 38 020 гривень на місяць.

Проте вже в грудні 2019 року “депутатські” біли відшкодовані усім депутатам без винятку.

За даними Порталу відкритих даних і сайту ВРУ, у грудні 41 народний депутат не брав участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради на пленарних засіданнях і 40 нардепів були відсутніми під час більш як 30% голосувань.

Перевірити чи пропустили депутати засідання з поважних причин, наразі неможливо, адже на сайті ВРУ, на жаль, цієї інформації зараз немає.

Будьте першим, хто прокоментував "В листопаді 2019 року 78 нардепів не отримали зарплату через прогули"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*