В Михайлівському соборі презентували документальну історію державотворення Житомирщини (ФОТО-ВІДЕО)

В честь святкування Дня Державності України 27 липня 2022 року у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира було презентовано оригінали документів Національного архівного фонду державотворення України.

“Символічно, що в нашому храмі ми відкриваємо виставку архівних документів, які дають основу і ствердження того, що Київська Русь – вона є тут у нас, в Україні, в Михайлівському Золотоверхому Києва, і наш Михайлівський собор – це є та основа української державності і української духовності” – наголошує Отець Богдан Бойко, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору.

На відкриття також прийшли представники як культури так і влади міста та області.

“Цей день, насправді він покликаний, щоб ми вкотре ще раз усвідомлювали, що ми є нацією, ми є державою, ми маємо власні традиції, власну мову й культуру, ми маємо власну віру” – ділиться власною думкою в соборі Юрій Денисовець, заступник начальника ЖОВА.

На виставці представлені документи Національного архівного фонду 17-21 сторіччя, які позиціонували на Житомирщині та Україні і на постійній основі зберігаються в фонді і оберігаються державою.

“Це оригінали документів, резервний фонд листів, також представлені документи в період 2-ї Світової війни, національно-визвольних рухів, це листівки, газети… і оригінали метричних записів про народження наших видатних земляків, зокрема це Олег Ольжич, Іван Огієнко та Леся Українка.” – пояснює Ігор Слобожан, директор Державного архіву Житомирської області.

Українці, які опинилися у скрутному становищі можуть отримати фінансову допомогу з різних джерел. Для прикладу, отримати грошову допомогу біженці можуть від ООН або ж Червоного Хреста. Також створено спеціальний перелік організацій, які надають фінансову підтримку українцям.

Будьте першим, хто прокоментував "В Михайлівському соборі презентували документальну історію державотворення Житомирщини (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*