В одній з житомирських багатоповерхівок знову без попередження перекрили газопостачання, Житомиргаз заявив про непричетність

Сьогодні, 13 липня, близько 12 години у Житомирі за адресою вулиця Миколи Сціборського у будинку № 22 без попередження перекрили газопостачання. Причиною тому став,  начебто, витік хімічної речовини. 

Біля одного з під’їздів п’ятиповерхівки невідомі працівники у формі, схожій на спецодяг працівників “Житомиргаз”, без акту, посвідчень та свідків-власників квартир опломбували зовнішньобудинкових газовий кран. Через це власники 18 квартир цього будинку залишилися без газопостачання на невизначений термін. В оголошенні, яке залишили працівники, вказано номер телефону, який знаходиться поза зоною досяжності,  а в прес службі “Житомиргазу” кажуть, що вони не знають, хто опломбував вентиль. Проте заявляють, що жителі будинку разом з керівництвом ОСББ мають звернутися до Житомиргазу чи іншої ліцензованої компанії, укласти договір на обслуговування мереж, а також заплатити за ремонтні роботи, відновлення газопостачання та подальше утримання газових мереж. 

“Ми не бачили, хто приїхав. Приїхали люди, повісили оголошення і вимкнули газ в під’їзді. Про відключення газу ми зрозуміли тоді, коли не стало газу в квартирах. Телефони, які залишили працівники, не відповідають. Дзвонимо  на “104”, вони сказали, що це їх не стосується. Ми їх викликали, але чомусь до цього часу немає. Ніякого акту ми не підписували, працівники нас не сповіщали про те, що вимикають газ. Ми викликали поліцію, зараз пишемо заяву, щоб прийняли якісь дії”, – розповіла жителька будинку, де перекрили газопостачання, Валерія Кальметьєва. 

З’ясувалося, що запах газу в під’їзді все ж таки був, проте давно, і газова аварійка тоді відмовилася приїхати на виклик.

“Двоє чоловіків стояли тут на сходах і перекривали нам стояк через витік. Але чому вони тільки зараз схаменулися, якщо в нас постійно є витік газу? В них були якісь прибори та драбина. Вони мені ніякі документи не показували, але на машині написано “Газ”. Тут газом смердить періодично. Ми колись викликали аварійку, але нам сказали, що дуже багато викликів по Житомиру й вони не можуть приїхати. Це було вже давно, – розповіла мешканка будинку Олена Шиманська.

Працівники ВЖРЕПУ №8, який обслуговує будинок, проблему вирішити відмовилися. Натомість розповіли, що мають робити самі мешканці будинку.

“До газу ми відношення взагалі не маємо. У нас нема газовиків і не було ніколи. Але ви вже такі не перші. Значить, хто у вас старший по дому – назначаєте, він бере з собою паспорт і код, йде в газконтору, укладає з ними договір, вони дають йому кошторис, скільки ці роботи коштують, ви збираєтеся будинком, сплачуєте, несете цей чек в газконтору. Вони тоді приїжджають і роблять. Дзвоніть в “104”, вони вам скажуть, з якої причини вимкнули газ”, – пояснила диспетчерка ЖЕКу №8, на балансі якого знаходиться будинок, Оксана Анатоліївна. 

Невдовзі, приблизно через півгодини після виклику “104” приїхала машина аварійної служби газу:

“Я не знаю, хто це зробив, я з аварійної служби. Я не маю повноважень перевіряти чи знімати пломбу, звертайтеся в “Житомиргаз”. Я відповідаю на аварійні ситуації”, – сказав слюсар. 

У прес службі “Житомиргазу” пообіцяли відправити Укрпоштою лист з інформацією та копію акту на ЖЕК, який обслуговує будинок. Після цього управлінець зможе звернутися до будь-якої компанії, яка має ліцензію на усунення витоку газу, й укласти з нею договір на обслуговування мереж.

Проте, як усунути витік, якщо газ перекритий і поки “Житомиргаз” не відновить постачання, будь- яка інша фірма не зможе виправити неполадки, тому що не зможе визначити, місце витоку? 

Виявляється, що випадок з незрозумілим відключенням газопостачання в багатоквартирних будинках Житомира не перший. Люди, яким вимикають подачу газу, вимушені укладати договір з “Житомиргазом”, інакше вирішити це замкнуте коло з постачальником газу  та утримувачем мереж практично нереально.

Житомиргаз шантажує людей відключеним газом, допоки користувачі не підпишуть зобов’язуючий договір ТО.

При цьому в Житомиргазі запевняють, що до відключення не мають жодного відношення.Нагадуємо, про річні тарифи на газопостачання.

Будьте першим, хто прокоментував "В одній з житомирських багатоповерхівок знову без попередження перекрили газопостачання, Житомиргаз заявив про непричетність"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*