В пошуках логіки: Житомирський міський голова збирається витратити більше півмільйона на різдвяні будиночки | Times ZT

В пошуках логіки: Житомирський міський голова збирається витратити більше півмільйона на різдвяні будиночки

Міська влада планує витратити 685 тисяч гривень на купівлю дерев’яних будиночків для проведення в Житомирі новорічних свят. Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин, оголошення про закупівлю днями оприлюднено на порталі публічних закупівель ProZorro.  

Після заяв Сергія Сухомлина про дефіцит субвенції для Житомира, нестачу коштів на зарплату вчителям та медикам вже у цьому році і надважке навантаження на міський бюджет у 2020 році, витрати більше ніж півмільйона гривень на різдвяні будиночки, міським активістам здалися дещо не логічним.

Депутат міської ради Влад Пучич написав на своїй сторінці у Фейсбук, що за подібне рішення не голосував, і заявив, що це питання будуть піднімати на найближчому засіданні бюджетної комісії.

«З подивом дізнаюся зі ЗМІ, шо Житомир збирається витратити понад 600 тис.грн. на закупівлю дерев’яних будинків для різдвяного ярмарку на заміну існуючим. Я, як член бюджетної комісії, точно за подібне виділення коштів не голосував. Можливо, Юрій Мойсеєв, щось пам’ятаєш на цю тему? Подивився інтерв’ю Сергія Сухомлина з якого випливає, що міський голова не задоволений ставкою оренди будинків, тому ініціювали дану закупівлю з тим, що можливо пізніше їх викупить інвестор і, очевидно, здаватиме в оренду. Сиджу і зі збільшувальним склом намагаюсь відшукати логіку в цьому рішенні. Будемо піднімати питання на найближчому засіданні бюджетної комісії».

Директор Фонду Родини Розенблат, а віднедавна ще й депутатка облради Олена Розенблат вражена таким рішенням влади:

«Наш фонд витратив свого часу (2014-2016 р) 800 тис грн на закупівлю будиночків. Ми організовували ярмарок для нашого міста. Ми витрачали організаційні внески саме на організацію ярмарку. Ми намагалися створити атмосферу свята. Ми кожного року ставали краще. І я впевненно можу сказати — нам це вдалось! Планка висока. Не впевнена, що 25 будиночків замінять 45 минулого року…. При тому, що місто витрачало на ярмарок 0 грн».

Колишній начальник Житомирського ТТУ Євгеній Демчик також не зрозумів «чому влада відмовляється від безкоштовних будиночків, коли немає грошей на заробітні плати медикам і вчителям» :

«Обурення житомирян мені зрозуміло. 685 тисяч гривень віддавати за будиночки, які і так безкоштовно для міста надає Фонд сім’ї Розенблат, це, як мінімум, дивно. І дивно в будь-який час: зараз, коли немає грошей на зарплати медикам і вчителям, і було б це дивно три роки тому, коли з такою проблемою Житомир ще не зіткнувся.

Досить дивно виглядають і пояснення мера, що будиночки окупляться за 2 заходи, а потім місто їх продасть інвестору. Навіщо? Де логіка? Чому, якщо вже і придбати, то не передати їх на баланс одного з комунальних підприємств? Або вони у нас тільки для того, щоб проводити тендери і віддавати свої функції приватним крамничкам, як, наприклад, робить „Зеленбуд“ і „УАШ“?».

У програмі “Тема дня” телеканалу Житомир.info, міський голова пояснив свою позицію тим, що будиночки досить швидко себе окуплять і, якщо будуть бажаючі їх викупити, то така можливість у них буде: 

«Кожен рік місто виділяло кошти на святкування Нового року на суму близько 1 млн грн, трохи більше мільйона на місяць. Це йшло на новорічні концерти, сцену, організацію святкування, подарунки для дітей. В цьому році за рахунок спонсорів ми зменшуємо цю суму, і ці кошти плануємо витратити на будиночки. Для чого? Коли якийсь фонд чи меценат надає будиночки безкоштовно, а їх приблизна вартість по закупівлі 25-26 тис. грн, а вартість оренди будиночка для підприємця на новорічні свята складає від 10 до 14 тис. грн, то окупність такого проєкту для міста може складати 1 рік. Є принаймні два заходи, є й інші свята, під час яких ми виставляємо ці будиночки: День міста, Дні Європи й так далі, і просто оренда цих будиночків. Цей проєкт для міста може окупитися за один рік. Я розумію, що це не функція міста, але якщо з’являться люди чи компанії, які будуть готові викупити в міста ці будиночки з гарантією, що вони кілька років зможуть у них працювати, ми скажемо: «Без проблем, заходьте, працюйте», — пояснив Сергій Сухомлин.

За інформацією ProZorro тендер було оголошено 8 листопада, а проведення  аукціону планується 25 листопада. 

Будьте першим, хто прокоментував "В пошуках логіки: Житомирський міський голова збирається витратити більше півмільйона на різдвяні будиночки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*