В Україні 7 людей поскаржились на самопочуття після вакцинації від COVID-19

Після отримання щеплення від COVID-19 7 українців поскаржилися на самопочуття. Про це вчора, 25 лютого,  під час прес брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“З початку кампанії, тобто за середу і четвер, вакцинували 1 тис. 338 осіб. Найбільше в Черкаській області – 170. Станом на 25 лютого надійшли і перші повідомлення про несприятливі події після імунізації, таких у нас 7, вони всі не серйозні. Одне повідомлення зареєстровано в Чернігівській області та 6 – в Черкаській “, – розповів Ляшко.

Проте, про які саме “несприятливі події” йдеться, не розголошують. 

Серед щеплених, за словами Ляшка, 792 чоловіків і 387 жінок.

Головний санлікар також запевнив,  що всі несприятливі наслідки через вакцинацію відстежують. 

Натомість головна інфекціоністка у Вінницькій області, авторка першого в Україні протоколу лікування коронавірусу Лариса Мороз у інтерв’ю Суспільному заявила про те, що привезена в Україну індійська вакцина CoviShield має вагомі недоліки, адже вона тільки проходить третю фазу клінічних випробувань.

“Тобто основний показник цієї вакцини ніхто ще не озвучив: це її ефективність, який відсоток вона дозволяє уникнути важких і летальних … Ви знаєте, що згідно з нашим законодавством вакцина повинна бути більше 70% ефективності. Тобто ми очікуємо, що будуть якісь дані. Але ви повинні розуміти, якщо немає третьої фази, то які можуть бути дані? “, – зауважила інфекціоністка.

Вона також наголосила, що нещодавно в сусідній Польщі виявили перший випадок південно-африканського штаму COVID-19, проти якого вакцина AstraZeneca (на основі якої створювалася CoviShield), дає тільки 10% ефективності.

“Нагадую, що в Україні фіксувалися і летальні випадки серед дітей після застосування вакцини від кору, виготовленої Індійським інститутом сироваток (виробник CoviShield – ред)”, – наголосила Лариса Мороз.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні 7 людей поскаржились на самопочуття після вакцинації від COVID-19"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*