В Україні буде створено реєстр замінованих територій

В Україні буде створено реєстр замінованих територій

В Україні створять реєстр замінованих територій. Про це повідомили у Мінекономіки.

«Запуск дозволить автоматизувати та прискорити «цілу низку процесів». Так, фермери зможуть отримати витяги про статус своїх земель: забруднені вони, чи очищені. Місцева влада — контролювати стан сільськогосподарських земель для ухвалення рішень про податкові пільги»,

– йдеться у повідомленні.

У реєстр додаватимуть інформацію з різних джерел. Наприклад, Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати проведення нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, підрозділи яких розміновують території – інформацію про обстеження та очищення  земель. А місцева влада – відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.

Інформація про результати обстеження за допомогою супутникових знімків, засобів сканування також вноситиметься до реєстру. Загалом у нього планують додати усю територію, що зазнала впливу бойових дій. А потім обстежену територію, на якій не виявлено чи знешкоджено вибухонебезпечні предмети, виключатимуть з реєстру.

Нагадаємо також, що на Житомирщині стартував пілотний проєкт з залученням приватних фахівців з розмінування.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні буде створено реєстр замінованих територій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*