В Україні можуть заборонити готівкові розрахунки

В Україні планують повністю скасувати розрахунки готівкою. Таким чином у країні сподіваються подолати корупцію. Про це повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

“Ми обговорюємо. Я не можу сказати вам упевнено, що ми це зробимо. Ми це обговорюємо”,

– заявив Шурма.

Таким чином Україна по суті стане першою країною у світі, яка повністю відмовиться від готівки. Разом з тим, подібне нововведення – це пряме порушення прав людини. Саме тому, проти такої ініціативи виступили ряд чиновників та громадських організацій України. Немає єдності щодо доцільності такого нововведення і у команді президента. Однак автори ідеї наполягають на необхідності заборони готівки.

Ми знаємо, що на цю тему йдуть обговореннями різними стейкхолдерами. Говорять про порушення прав людини. Ми вважаємо, що це буде дуже ефективним інструментом ліквідації 95 – 99% усіх випадків корупції в країні, якщо не буде жодної готівки“,

– наголосив чиновник.

Поки не зрозуміло чи рішення про заборону готівкових розрахунків буде прийнято остаточно. Однак в умовах війни, враховуючи постійні обстріли рашистами об`єктів енергетики та постійні збої у роботі банківської системи, таке нововведення дійсно є як мінімум не логічним. Та й важко уявити як дідусі та бабусі враз переключаться на онлайн-розрахунки чи реалізуватимуть свою городину з касовими апаратами.

Проте ініціатори такої заборони, попри усі мінуси, впевнені у своїй правоті.

“Найближчими місяцями ми представимо дорожню карту, чи ми це робитимемо чи ні. Я вважаю, що рішення буде “так”,

– зазначив заступник голови ОП.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні можуть заборонити готівкові розрахунки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*