В Україні набули чинності нові правила для пішоходів та водіїв

В Україні тепер діятиму оновлені ПДР, які затверджені згідно постанови Кабінету міністрів від 11 листопада 2020 року. Правила у більшості своїй стосуються прав та обов`язків водіїв, пасажирів та пішоходів. Частково зміняться і розпізнавальні знаки.

Відтак, якщо до цього водій та пасажир таксі мали право не використовувати паски безпеки під час руху населеними пунктами, а інструктори з водіння і за їх межами, то наразі вони зобов`язані пристібатися.

Згідно цього правила водії таксі зобов`язані забезпечувати наявність ременів безпеки у рівній степені і на передніх, і на задніх сидіннях. 

Не використовувати пасок безпеки під час їзди у населених пунктах матимуть право лише водії та пасажири з інвалідністю, виключно у випадках, якщо не можуть цього зробити фізіологічно. Це ж стосується й водіїв та пасажирів оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Також заборонено змінювати номерні знаки, тобто їх розмір, форму, позначення, кольори і розміщення. Забороняється наносити на них додаткові позначення або закривати.

Що стосується велосипеситів, то для них рух дозволено по смугам, де курсують маршрутні транспортні засоби.

Пішоходи відтепер зобов`язані використовувати світловідбивні елементи під час темної пори доби при умові недостатньої видимості. Це зазначено в п.4.4 ПДР України.

Детальніше у постанові Кабміну – ТУТ.

Нагадаємо, як минулоріч водіїв штрафували за “лисі” шини.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні набули чинності нові правила для пішоходів та водіїв"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*