В Україні з 1 травня без субсидії на оплату послуг ЖКГ можуть залишитися 100 тис громадян

Першого травня українці повинні подати документи для отримання субсидії на оплату послуг ЖКГ у 2021/22 рр. Тепер це не буде робитися автоматично, як раніше. Крім того, у такій допомозі можуть відмовити 30-100 тис громадян, повідомляють «Вести».

Без субсидії можуть залишити власників декількох житлових приміщень, депозитів від 2 тисяч доларів, транспортних засобів, якщо з дня їх реєстрації пройшло не більше 15 років. Також можуть стати перешкодою і інші фактори:

  • наявність депозитів в сумі 25-ти розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб – зараз це  56 750 грн;
  • переклад цих коштів у валюту за допомогою банку;
  • покупки і вклади в статутний капітал на суму понад 50 тис. грн.

Отримати субсидію тепер буде складніше. Спочатку перевірятимуть кандидатів в Мінсоцполітики та Мінфіні. Крім того, “банківська таємниця” не буде діяти для людей, які претендують на субсидію. 

“Кожен раз перед призначенням субсидій проводиться перевірка. Але є обмеження в доступі. Органи соціального захисту населення, припустимо, не мають доступу до банківської таємниці. А всі покупки понад 50 тис. грн проходять через банківські установи, відповідно до рішення Нацбанку. Тому в цьому нам допоможе Міністерство фінансів, яке має доступ до такої інформації “, – зазначив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

На такий крок Кабмін наважився після того, як під час перевірки субсидіантів стало зрозуміло, що деякі з цих людей після оформлення субсидії роблять внески в статутні капітали компаній та купують валюту в 1 млн грн. 

«Наприклад, як показала перевірка, один з субсидіантів після отримання субсидії здійснив купівлю валюти на суму 1 млн грн», – говорить Музиченко.

Документ з новими правилами ще не опублікували та не отримали адміністрації, але з 1 травня правила повинні набути чинності. 

У Мінсоцполітики кажуть, що таким чином без субсидії можуть залишитися 2-3% громадян. На початок цього року субсидії отримували 2,8 млн українців, а отже, відмовити можуть 30-100 тис. громадян.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні з 1 травня без субсидії на оплату послуг ЖКГ можуть залишитися 100 тис громадян"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*