В усіх лікарнях, що надають допомогу хворим на коронавірус, з’являться кисневі станції

Сьогодні, 24 листопада, на засіданні Кабінету Міністрів України прийняли рішення ухвалити постанову “Деякі питання здійснення централізованих закупівель кисневих станцій”. Дана постанова передбачає закупівлю та забезпечення опорних закладів охорони здоров’я, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, кисневими станціями.

Поштовхом до прийняття дної постанови стала потреба збільшення спроможностей лікарень надавати стаціонарну медичну допомогу пацієнтам із COVID-19.

“Наразі усі лікарні, які надають допомогу хворим на ковід, забезпечені киснем у повному обсязі. В Україні працюють 26 підприємств, які виробляють орієнтовний сумарний об’єм кисню для лікарень у розмірі 436 тонн на добу. Починаючи із січня 2021 року по сьогодні медичними закладами було використано 2 458 700 тонн рідкого та газоподібного кисню. І це дозволило забезпечити лікування 496 391 пацієнта. Але коронавірус дуже підступний, і перебіг хвороби від однієї хвилі до іншої має свої особливості. У цій хвилі ми фіксуємо збільшення споживання кисню одним пацієнтом у 5-6 разів. Тому додаткове встановлення кисневих станцій дозволить уникнути критичного дефіциту кисню завдяки його автономній генерації у разі ще більшого одномоментного надходження пацієнтів до лікарень,” – заявив під час засідання Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Киснева станція – це власна система генерації лікарнею кисню з навколишнього повітря, яка подає кисень під високим тиском по усій лікарні через централізовану систему трубопроводів від єдиного генератора. Вона потребує точку включення до електромережі необхідної потужності та забезпечує кисневу незалежність лікарні.

Навіть в лікарнях, де є наявні інші джерела кисню, такі як кисневі балони або кріогенні газифікатори, встановлення кисневих станцій є доцільним, оскільки так лікарні матимуть альтернативне джерело кисню та не будуть залежати від перебоїв із постачанням рідкого та газоподібного кисню.

Нагадаємо, що на Житомирщині стрімко зростає захворюваність на Covid-19.

Будьте першим, хто прокоментував "В усіх лікарнях, що надають допомогу хворим на коронавірус, з’являться кисневі станції"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*