В Житомирі на Електровимірювачі покажуть «Українську нову хвилю»: найкращі й найактуальніші українські короткометражки

На житомирському «Електровимірювачі», де другий рік поспіль триває ревіталізація, відкривається новий сезон подій. 25 і 26 червня Вимірювач запрошує глядачів і креаторів на кіноівенти: покази «Української нової хвилі» та лекцію про кіновиробництво.

Вимірювач невипадково обраний одним із просторів, де Довженко-центр цьогоріч показує альманах найкращого українського короткометражного кіно. У 2021 році формат «Української нової хвилі» вирішили перезавантажити: покази відбуваються не в кінотеатрах, а в відроджених промислових локаціях по всій Україні.

«Українська нова хвиля. Перезавантаження» | 25 і 26 червня, 19:00

Цьогорічний альманах «Українська нова хвиля. Перезавантаження» демонструє настрої й тенденції в українському суспільстві та кіно 2020–2021 року.

На глядачів чекають авторські стрічки, відзначені нагородами національних кінофестивалів:

  • «Сурогат» Станіслава Сантімова — Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF). Чоловік знищує гніздо невідомої моторошної істоти. Але це не найстрашніша істота, яку він зустріне сьогодні ввечері. В анімації “Сурогат” послідовно витриманий антистиль. Він не бажає здаватись розумним чи затишним, а воліє насмішити та перелякати — дві найшляхетніші цілі. Трейлер.
  • «Бульмастиф» Анастасії Буковської — «Скіфський олень» за найкращий короткометражний фільм Міжнародного конкурсу на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» та Спеціальний диплом журі на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість».В ипадкова зустріч загубленого бульмастифа Роя і ветерана війни на Донбасі – Міті (актор Євген Ламах), змінює долі обох, допомагає головному герою впоратися з важким минулим. Актуальна для України тема повернення до нормального життя військовослужбовців, розказана без прикрас і надмірного сентименталізму. Фільму притаманна простота форми та влучна іронія над експлуатацією теми війни в кіно. Фрагменти фільму –  1, 2.
  • «Врятуйте мене, лікарю» Дмитра Грешка — Головний приз в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart.

Фільм “Врятуйте мене, лікарю!” розповідає про роботу бригади швидкої допомоги під час новорічних свят в Києві. Головні герої — три працівники бригади швидкої допомоги: лікар, фельдшер та водій. Вони холодно виконують свою роботу, адже вже звикли й до тяжких випадків, і до самотніх бабусь, і до смертей. Одна зміна здається навіть не днем, а довгим роком. А атмосфера свята проявляється тільки у салютах за вікном та святковим зібранням працівників швидкої допомоги. Цей фільм дозволяє побачити те, що мало кому доступно, і зрозуміти як насправді живеться бригаді швидкої. 
Трейлер – тут.

  • «Двоє» Владислава Вітріва — Нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Нона та Саша чотири роки разом. Їм вже за тридцять, вони разом живуть, сваряться через дрібниці та заощаджують. На них тиснуть соціальні норми та конструкти: вони так довго разом, але не одружуються і не мають дітей. Вони вирішують повінчатись і робити своє «довго і щасливо» самостійно, не чекаючи на чудо. 

Знайома багатьом історія, яка може надихнути на зміни або підтримати у складний час. 
Фрагменти фільму –  тут.

  • — «Килим» Наталі Кисельової — Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).

Толiк — підліток, який живе у прифронтовому містечку разом зі своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того, він та його друзі мають бізнес — вони торгують рибою. До того ж він закоханий у молоду жінку та допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.

  • «Прощавай, Головін» Мат’ю Ґрімара — Найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.

Головін (актор Олександр Рудинський) — звичайний підліток зі спального району. Енергетики, музика, яскравий одяг, друзі та перше кохання — він насолоджується життям, але смерть батька змушує його задуматись про втечу в іншу країну. Бажання Яна дуже рішуче, але, як і в будь-якого підлітка найсильніше бажання ламається о любов близьких. Коли він готується піти й попрощатися з сестрою, Головін розуміє звідки походить рішення про переїзд. 
Трейлер – тут.

Покази відбудуться 25 та 26 червня о 19:00 на Вимірювачі (майдан Перемоги, 10, вхід через прохідну заводу «Електровимірювач»).

25 червня перед початком показу альманах познайомлять з Альоною Пензій, менеджеркою проєкту «Українська нова хвиля. Перезавантаження», та Станіславом Притулою — продакшен-координатором фільму «Бульмастиф», керівником департаменту кіно Family Production та Головвою Громадської Ради Держкіно України. Після показу відбудеться Q&A-сесія за їхньою участю.

А потім вечір продовжиться у зелених джунглях Вимірювача під діджей-сет від студії TCM Audio.

Оплата участі за міжнародним стандартом: «плати скільки хочеш». Зібрані внески використають на підтримку українського кіно та розвиток Вимірювача.

Вхід на подію за попередньою реєстрацією.

«Кіновиробництво: від ідеї до глядача» | 25 червня, 17:00

Для тих, хто хоче зняти власний фільм або дізнатися, як працює кіноіндустрія, на Вимірювачі організовують ще один кіноівент: зустріч зі Станіславом Притулою — керівником департаменту кіно Family Production та Головою Громадської Ради Держкіно України.
На прикладах із власної практики Станіслав розкаже:
— які є види державної підтримки кінематографії;
— яким чином отримати гроші на свій кінопроєкт і що з ними робити;
— що таке ко-продукція в кінематографії;
— як створити фільм спільно з іноземними продюсерами;
— чим «сервіс» відрізняється від ко-продукції.
Зустріч відбудеться 25 червня о 17:00 на Вимірювачі (майдан Перемоги, 10, вхід через прохідну заводу «Електровимірювач»).
Участь безкоштовна. Обов’язкова попередня реєстрація тут.

Вимірювач запрошує житомирян приєднатися до подій і таким чином підтримати процес трансформації заводу у креативно-інноваційний простір. А ще — обіцяє цього літа багато цікавих анонсів.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі на Електровимірювачі покажуть «Українську нову хвилю»: найкращі й найактуальніші українські короткометражки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*