В Житомирі на Михайлівській усіх бажаючих перевіряли на гепатит С

1030562440 5d394da45a1d5 777x422 - В Житомирі на Михайлівській усіх бажаючих перевіряли на гепатит С

Сьогодні, 26 липня, в Житомирі на вулиці Михайлівській всі охочі отримали можливість пройти експрес тест на виявлення гепатиту С. Лікарі та соціальні представники консультували, розповідали про шляхи передачі, тестування, профілактику та лікування вірусних гепатитів. Кожен хто турбується про своє здоров’я, отримав можливість безкоштовно перевіритись на наявність хвороби.

Акція відбулася за підтримки Альянсу громадського здоров’я в рамках Всеукраїнської акції ‘’Знай. Запобігай. Тестуйся. Лікуйся’’ до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами.

Громадська  організація ‘’Перспектива’’ діє в Житомирі та області з 2005 року. ЇЇ мета –   допомога, особливо тим, хто вживає наркотики ін’єкційно, є працівниками секс-індустрії, гомосексуалістам.

’’Проблема є, але вилікуватися можна, це твоє життя, живи далі!’’ – переконана організатор заходу  Юлія Русова.

Раніше доводилося близько  двох років стояли в черзі, щоб отримати ліки від цього захворювання. Зараз все значно простіше, адже від 12 липня цього року Житомирська область отримала партію безкоштовних ліків для хворих на гепатит С. Фахівці переконують, що одна таблетка за три місяці здатна вилікувати хворобу.

’’На сьогодні є можливість перевіритися та упродовж 20 хвилин дізнатися результати, – говорить  Ольга Савинець, медсестра Обласного центру СНІДУ. – Тести вказують, що одна паличка – це негативно, а дві – позитивно”.

Задля довіри та безпеки кожного,тестування проводиться анонімно, для цього потрібно лише вказати ім’я та вік

Проект ‘’Суспільний супровід представників уразливих груп, в рамках програми лікування вірусного гепатиту С’’, реалізований у  2019 році, залучив 34 представника так званих груп ризику, з яких 33 успішно завершили лікування. Один пацієнт не дотримувався графіку лікування та не отримав бажаного результату. 


Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі на Михайлівській усіх бажаючих перевіряли на гепатит С"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*