Цієї середи в Житомирі презентували онлайн-проект «Антикорупційна карта ремонтів». Творіння команди «Антикорупційного штабу» покликане допомогти мешканцям Житомирської міської ОТГ здійснювати громадський контроль над коштами, що виділяються на модернізацію та оновлення міської інфраструктури.
Наразі карта працює в тестовому режимі. Проте вже тепер кожен українець може легко контролювати виділені кошти та виконання ремонтних робіт, а також вносити свої пропозиції щодо покращення проекту.
«Для того, аби ремонтні роботи виконувалися вчасно і якісно, наша команда створила «Антикорупційну карту ремонтів». На ній позначені усі об’єкти, а також суми, які виділялися на них за останні роки. Ми оперативно беремо інформацію про всі закупівлі ремонтних робіт з електронної системи закупівель Прозорро, на якій доступні дані починаючи з 2016 року і публікуємо все у зручному для користувачів форматі», – розповіла голова правління Антикорупційного штабу Юлія Гречка.
Онлайн-проект https://map.shtab.net/ дозволяє мешканцям міст швидко шукати об’єкти ремонту, які їх цікавлять, бачити розмір їх фінансування і терміни виконання робіт. У разі невиконання або неякісного виконання робіт, кожен громадянин може зафіксувати цей факт шляхом коментаря чи фотографії об’єкту.
Згодом фахівці «Антикорупційного штабу» проведуть перевірку надісланого коментаря і описану у ньому ситуацію, та, у разі необхідності, передадуть отриману інформацію до контролюючих або правоохоронних органів для вирішення ситуації.
За словами заступника міського голови Дмитра Ткачука Житомирська міська рада сприятиме реалізації проекту «Антикорупційна карта ремонтів».
«Такий інструмент прозорості і публічності дозволяє поліпшити діалог міської влади і громади. Адже, завдяки оприлюдненим даним кожен може дізнатися про роботи, які здійснюються у місті, хто є виконавцем робіт, а також про їх вартість. Відтак, на момент запитування інформації про певний об’єкт у органів місцевого самоврядування, громадяни вже володіють даними про етапи його реалізації та відповідальних осіб на кожному з них. А органи місцевого самоврядування мають інструмент завдяки якому можуть конструктивно і оперативно вирішувати питання підняті мешканцями громади», – наголосив чиновник.
Нагадаємо, що до 1 червня підрядник має завершити капітальний ремонт вулиці Параджанова у Житомирі. Начальник управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської ОДА Роман Крисюк попередив підрядну компанію, що у випадку порушення цих строків, угоду з нею буде розірвано.
Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі презентували механізм громадського контролю над ремонтами у місті"