В Житомирі презентували поліцейських офіцерів громади (ФОТО)

У вівторок, 25 листопада, в Житомирі презентували проєкт «Поліцейський офіцер громади». 14 офіцерів отримали сертифікат про професійну підготовку, нову зброю та ключі від 13 нових авто.

«Житомир — перший обласний центр, в якому запроваджено проект поліцейський офіцер громади. Далі ми підемо у великі міста, але з тим аналізом, який ми зробимо на Житомирщині та в Іршанській громаді. Ми вже запустили по всій території держави 442 поліцейських офіцера громади. Зараз навчається майже 200 поліцейських в Харкові, в тому числі і житомирські поліцейські, які вже прийдуть в червні на посилення», — зазначив заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

Поліцейський офіцер громади матиме повноваження патрульних, частково ювенальної превенції, дільничних офіцерів. Тобто вони контролюватимуть безпеку дорожнього руху на своїй ділянці, проводитимуть роботу в школах та профілактичні бесіди з населенням, а також розкриватимуть нетяжкі злочини. За кожним офіцером буде закріплена ділянка, і він матиме графік прийому відвідувачів. На сайті житомирської поліції буде розміщена інформація про кожного офіцера з адресами районів, за які він відповідає, та номери телефонів. Знайти поліцейського офіцера громади можна у «Прозорому офісі», що знаходиться на майдані Польовому, 8. Крім того, поліцейських офіцерів громади залучатимуть до викликів «102», якщо вони будуть знаходитися неподалік від вчинення порушення.

Щоб стати офіцером громади треба написати заяву до національної поліції, пройти курс навчання в 6 місяців у спеціальній школі поліції, успішно здати екзамени, тести, в тому числі на психічні та фізичне здоров’я, а також пройти перевірку на поліграф. 

«У листопаді ми знову почнемо навчання. Вересень — це буде початок відбору анкет, робота з громадами. Цей проект буде запущений у всій області. Ми прийдемо вже з транспортними засобами, нам буде потрібна допомога лише з місцями офісів. Зараз ми відбираємо діючих поліцейських, які мають стаж роботи не менше 2 років на посадах, які пов’язані з роботою громадян. Це дільничні, патрульні, але інші теж можуть взяти участь в цьому проєкті. Під час відбору проходять тести, співбесіду і обов’язкове проходження поліграфу. Навчання триватиме 2,5 місяці в Харківському університеті внутрішніх справ. Хоча ці поліцейські навчалися майже рік», — додав Олександр Фацевич.

«Заробітна плата у поліцейських дуже невелика відносно тих ризиків, які вони несуть за собою, вони отримуватимуть лише 13 тис грн, при цьому щодня ризикуватимуть своїм здоров’ям. У 2018 році Арсен Аваков ініціював програму іпотеки для поліцейських та співробітників ДСНС. В Житомирській області 29 поліцейських отримали квартири з розстрочкою на 20 років. Якщо у вас є поліцейські родини, які мають декілька дітей, і вони працюють багато років, то розстрочка буде така, що квартира буде коштувати лише 50% від її вартості. У вас на черзі стоять 192 поліцейські родини. Місяць тому було затверджено програму по виділенню 5 млрд грн на закупівлю для поліцейських та рятівників», — зазначив заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі презентували поліцейських офіцерів громади (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*