В Житомирі презентували Всеукраїнську пересувну художню виставку «Мамай мандрує»

Сьогодні, 25 листопада, в Домі української культури відбулася презентація Всеукраїнської пересувної художньої виставки «Мамай мандрує».

Така виставка у Житомирі відбувається вперше. Понад 170 робіт, на яких зображений славнозвісний козак Мамай, виконані в різних стилях — графіка, живопис, кераміка, флористика, представлені на Всеукраїнській виставці. Створювали шедеври митці з Бердянська, Львова, Умані, Одеси, Балти, Івано-Франківська. Наймолодшому митцеві — 5 років, найстаршому — 96.

Керівник проєкту «Мамай мандрує» Віктор Гоманюк стверджує, що така різноманітна вікова категорія позитивно впливає на творчість:

«Ця виставка дитяча, але тут представлені не тільки дитячі роботи, а й дорослі, щоб діти в них навчалися. Крім виховного характеру, це ще й вивчення історії, обмін досвіду. Чому козак Мамай? Час від часу людство повертається до цієї тематики, цих важких часів, коли було важко і хотілося мати якогось свого героя, це надихає. До того ж, діти зізнаються, що просто закохалися в такого героя. Козак Мамай — це унікальне явище, таких картин ніде немає в світі». 

Така виставка триватиме ще тиждень у Домі української культури. Далі роботи подорожуватимуть Білою Церквою, Уманню, Фастовом, і можливо, за кордоном.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі презентували Всеукраїнську пересувну художню виставку «Мамай мандрує»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*