В Житомирі реконструюватимуть водомережі, не пошкоджуючи асфальтне покриття вулиць

З квітня 2019 року у Житомирі розпочнеться грандіозна реконструкція водомережі міста, завершити яку планують до кінця 2020 року. Насамперед реконструкція торкнеться основних магістральних мереж загальною протяжністю 9,5 км. Особливо ретельної реконструкції зазнають дюкерні переходи, включно з тими, що не йдуть разом з основними ділянками.

Про це повідомив директор КП “Житомирводоканал” Сергій Нікітін під час засідання виконкому.

“Реконструюються основні магістральні мережі – 9,5 км. Це звісно не всі, але мова йде про ті мережі, які живлять наше місто і виходять з другого підйому водоканалу. Перша ділянка – це вулиця Чумацький Шлях, Родонова, Іоана Павла ІІ, Західна. Друга ділянка – це найбільший трубопровід нашого міста, діаметром 1200 мм, з залізобетону, дуже складний водопровід в аварійному стані. Він йде в основному по вулиці Каховській, на цій ділянці багато дюкерних переходів, про які згодом. Третя ділянка йде по вулиці Чуднівській, повертає на провулок Нагірний, через дюкерний перехід переходить на землі Зарічанської сільради і повертає через дюкерний перехід по вулиці Шевченка. Наступна ділянка – водопровідна мережа, яка йде по Сквирському шосе, де також доволі поганий стан. Також реконструюватимуться окремі дюкерні переходи, які не йдуть разом з основними ділянками. Хочу зауважити, що майже всі – 95% дюкерних переходів будуть реконструйовані – це ті переходи, які йдуть під річкою. Важливо їх реконструювати, бо коли там стається аварія, її складно виявити і складно ремонтувати. Тому дуже важливо це зробити саме зараз”, – зазначив директор КП “Житомирводоканал”.

Андрій Нікітін також наголосив, що ремонтні роботи ні в якому разі не призведуть до транспортного колапсу в місті. З цією метою при реконструкції водомережі будуть використані спеціальні методи, які дають змогу максимально зберегти асфальтне покриття.

“Основні методи – це санація трубопроводу, прокладка труби в трубі, метод горизонтально направленого буріння, коли не порушується асфальтне покриття, а буріння відбувається по горизонталі, щоб прокласти новий водопровід поруч зі старим. Відкрита траншейна прокладка трубопроводу, переважно, проходитиме по полях на території Зарічан. Для санації та горизонтального буріння дійсно потрібно буде робити невеличкий котлован. Тобто, якщо труба проходитиме по вулиці, то буде розкопано невеличку ділянку для того, щоб стала техніка, але це не вся вулиця”, – підкреслив Нікітін.

Варто зауважити, що КП “Житомирводоканал” окрім водомережі міста планує реконструювати ще очисні споруди та водонасосну станцію.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі реконструюватимуть водомережі, не пошкоджуючи асфальтне покриття вулиць"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*