В Житомирі відкриють додатковий пункт вакцинації

У суботу, 12 червня, в Житомирі на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 ім. В. Г. Короленка запрацює центр вакцинації населення від COVID-19. Завдяки додатковому пункту вакцинації кількість щеплень збільшиться до тисячі з один день. 

Відповідне рішення про відкриття додаткового центру вакцинації в Житомирі прийняли сьогодні, 8 червня, під час засідання виконкому міськради.

“Ті темпи вакцинації, які зараз є, не відповідають вимогам теперішньої ситуації. Нам потрібно в рази збільшити темпи вакцинації населення для того, щоб запобігти наступній хвилі інфекції, яка може бути в липні-вересні. Ми в четвер спілкувалися з міністром Ляшком, він готовий підтримати Житомир, якщо ми створимо такий центр. На даний час в нас працює шість мобільних бригад по вакцинації, але цього недостатньо, щоб забезпечити масову вакцинацію. З понеділка в нас почалось навчання ще 10 бригад. Таким чином ми могли б робити до тисячі вакцинацій на день”, – розповів міський голова Сергій Сухомлин. 

 Він також поділився своїми сумнівами щодо того, чи забезпечить держава вакциною:

“Вчора ми переписувалися, обіцяють підтримку. І я думаю, що вже на цих вихідних ми зможемо почати процес масової вакцинації в місті Житомирі. Ми маємо організувати пункт вакцинації та роботу виїзних бригад по великим колективам, в першу чергу це комунальні підприємства, далі бізнес і великі підприємства для того, щоб нам в одному місці за короткий час можна було б зробити максимально ефективно цю роботу”. 

Додатковий пункт вакцинації буде розгорнуто в спортивній залі навчального закладу з окремим входом. 

“У нас такі пункти є в наши лабораторіях, зараз їх три і кожен день відбувається вакцинація. В цілому мобільними бригадами і пунктами відбувається до 400-500 щеплень, але ми бачимо, що цього недостатньо. На базі спортивної зали буде працювати мобільна бригада – це лікар та дві медичні сестри. Все буде забезпечено. Вакцини – це буде в першу чергу CoronaVac і AstraZeneca, кому потрібна друга доза вакцинації”, – пояснила заступниця міського голови Марія Місюрова. 

Новий центр вакцинації населення від COVID-19 працюватиме з 8:00 до 20:00, а бажаючі вакцинуватись записуються через Дію або через дзвінок в контакт центр МОЗ. Наявність декларації з сімейним лікарем прискорить процес вакцинації, проте житомирянам без декларацій щеплення також робитимуть. 

“У нас є дані тих, хто записався в Дію. Ми всі дані підтягуємо і, починаючи з сьогоднішнього дня, контакт центр ПМСД вже починає телефонувати нашим мешканцям і запрошувати на вакцинацію. Тому є декілька шляхів отримання вакцини – це через портал Дія, хто був зареєстрований, та другий шлях – через кол центр МОЗ. Вони переадресують в наш контакт центр, і теж ми інформуємо, коли можна прийти і провакцинуватися. Масова вакцинація буде в суботу і неділю. Що стосується декларацій з сімейним лікарем – вона бажана, але якщо її немає, ми теж провакцинуємо. Дійсно, потрібно більше часу для того, щоб ввести, але є система зв’язку з електронною системою охорони здоров’я, тому навіть якщо в людини немає декларації, їй відмовляти в цьому не будемо”, – сказала Марія Місюрова.

Сергій Сухомлин зауважив, що без декларації час вакцинації в середньому збільшиться на 20-30 хвилин.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі відкриють додатковий пункт вакцинації"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*