В Житомирі відкрили фотовиставку портретів засуджених

Сьогодні, 13 березня, в приміщенні Житомирської міської ради відбулося відкриття фотовиставки портретів засуджених «Освіта – шлях до дому». 

Виставка, організована  БО FREE ZONE за підтримки DVVInternational  та Міністерства закордонних справ Німеччини, вже побувала у стінах Верховної ради України та Міністерства юстиції, а також у Черкасах, Львові та Чернігові.            

Керуюча справами міської ради Ольга Пашко розповіла, що виставка присвячена питанням доступу до якісних освітніх послуг в умовах позбавлення волі.

«Виставка присвячена особам, що відбувають свій термін в місцях позбавлення волі. Незважаючи на те, що трапилось в їхньому житті в минулому, кожен має шанс та право навчатися, працювати, отримувати заробітну плату. Проте реальність інша: поки вони відбувають покарання, лише одиниці можуть здобувати освіту, обирати ту сферу діяльності, у якій би їм хотілося розвиватися, і отримувати за це гідну зарплату», – зазначила Ольга Пашко.

На сьогодні в українських в’язницях перебуває 55 тисяч громадян. В рамках проекту волонтери  благодійної організації FREE ZONE відвідали кілька виправних колоній у Полтавській та Чернігівській областях, де  дізналися в ув’язнених, навіщо їм освіта, ким вони хотіли б бути і як розвиватися після звільнення.

За словами керівника благодійної організації FREE ZONE Олексія Загребельного, проект “Освіта – шлях додому” показує: єдине, що має відокремлювати людину у місці позбавлення від людини на волі – це паркан.

«Приниження людської гідності, рабський труд та ізоляція від зовнішнього світу жодним чином не роблять людину частиною суспільства, а навпаки, сприяють скоєнню нею повторних злочинів та поверненню за грати. Однією з основних умов для того, щоб люди під час відбуття  покарання мали можливість змінитися, є змога здобути загальну, професійну освіту, навчитися життєвим навичкам”, – наголосив керівник FREE ZONE Олексій Загребельний.

Також він додав, що це потрібно не лише ув’язненому, але і суспільству в цілому. Отримавши певні знання та навички, людина здатна легше ресоціалізуватися після звільнення, а відтак  стати частиною законослухняного суспільства.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі відкрили фотовиставку портретів засуджених"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*