Вакцинальний бум: житомиряни вистоюють “кілометрові” черги на вакцинацію через страх перед карантинними обмеженнями (ФОТО) (ОПИТУВАННЯ)

У черзі до одного з вакцинальних пунктів Житомира, що розміщений на вулиці Грушевського в “Олді”, сьогодні, 22 жовтня, зібралася рекордна кількість бажаючих вакцинуватися. Близько 16 години перед входом до пункту стояло близько сотні житомирян. Люди розповідають, що вирішили вакцинуватися через страх перед обмежувальними заходами, а не через власне бажання чи боязнь захворіти. Через надмірну кількість бажаючих в кінці черги навіть поставили волонтерів, які відпроваджували людей, що приходили вакцинуватися, тому що сьогодні не встигнуть щепити таку велику кількість житомирян. 

Охочі вакцинуватися розділилися на дві колони: бажаючі на CoronaVac та Pfizer.

“У нас сьогодні вже не приймають, тому що ми не встигнемо провакцинувати людей до 19 години. Ці всі люди, які вже стоять в черзі, сьогодні ще отримають щепення”, – розповіли волонтерки з житомирського медичного інституту Ірина та Аіша, які консультують людей в черзі на вулиці перед входом до пункту вакцинації: “Якщо ще більше людей прийде, то сьогодні ми вже не встигнемо вакцинувати. Вже завтра з 8:30 до 19:00. Ті, хто стоять на початку черги, прийшли ще в 12 годин, і ще їм простояти треба мінімум пів години, а зараз вже 16-та”. 

“Раніше вагалася, чи варто вакцинуватися, а тепер довелося. Переживаю і через обмеження, і через здоров’я. Перед тим, як прийти на вакцинацію, була у свого сімейного лікаря й проконсультувалася. Лікарка мені порадила йти на Pfizer. Тут сьогодні вся черга на Pfizer, але є ще й ось ця колона на CoronaVac”, – розповіла житомирянка Лариса.

“Прийшов вакцинуватися, бо сказали на роботі, а нє, то “канава” просто. Ну і не тільки, просто треба вакцинуватися – цікаво навіть. Реакції організму не боюся, та й у сімейного лікаря перед вакцинацією не був. Просто прийшов. Раніше теж планував вакцинуватися, це не пов’язано, просто так співпало. Це буде моя перша доза вакцини”, – розповів молодик Максим. 

“Я вже вакцинована, привела чоловіка. Він сьогодні вперше робитиме Pfizer. Я йому порадила. В основному, чоловіку потрібна ця вакцинація на роботу. На роботі не вимагають, але ж є наказ, що з восьмого листопада вже не будуть допускати нікуди. Я, наприклад, вакцинувалася ще в червні добровільно”, – розповіла житомирянка, а її чоловік додав: “Я вагався 50/50. Але ж далі може бути гірше. Стоїмо вже близько години. Я вчора теж приходив сюди, але вже не встиг провакцинуватися”.

“Це буде моя перша вакцинація. Раніше було якось страшнувато, а зараз вже вирішила вакцинуватися, раз велика кількість захворювань. Йду на Pfizer, але стою ой як довго. У лікаря перед вакцинацією не була, але ж тут теж працюють лікарі”, – сказала житомирянка Тетяна. 

“Йду вакцинуватися, здається на Pfizer. Раніше не боявся, але зараз вирішив, що треба йти, бо будуть обмеження. У свого сімейного лікаря я вже давно не був”, – сказав Сергій. 

Працівники пункту вакцинації перерконані, що житомиряни вакцинуються через страх перед обмеженнями. Кажуть, що це справжній “бум”.

“Ми ще не підбивали результати, скільки людей прийшло на вакцинацію сьогодні.  Кожна бригада працює. Ось скільки людей багато є, вони всі прийшли на вакцинацію. Більше бажаючих ніж попереднього тижня – це однозначно. Люди звертаються, більшості, через обмеження, тому що можливість вакцинуватися була й літом, але було вільно. Сьогодні ж почалися великі черги через те, що почалися обмеження. Вчора було більше тисячі вакцинованих. Центр первинної медико-санітарної допомоги щодня збирає зі всього міста інформацію і з ценру, і з амбулаторій, і з “ОЛДІ”. Вакцинують же ж кругом. Сьогодні тут щеплюють AstraZeneca, CoronaVac та Pfizer”, – розповіла діючий керівник ценру вакцинації Світлана Артишева.

Будьте першим, хто прокоментував "Вакцинальний бум: житомиряни вистоюють “кілометрові” черги на вакцинацію через страх перед карантинними обмеженнями (ФОТО) (ОПИТУВАННЯ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*