Їх багато, і вони різні. У кожної свій власний Всесвіт. Історії, які можна розповісти лише у ванній кімнаті. Любов і ненависть, гітарні соло, емоційні бомбардування, естетика божевілля та пристрасні танці – і усе це в душі. Кожен театральний номер – маленька історія з життя.
«Ну, по-перше, це красиво!..» Під таким гаслом вибухнула новаторська вистава «Монолог в душі» в рамках проекту «Красиві люди красивого міста». Прем’єра пройшла у приміщенні Житомирської обласної наукової бібліотеки ім. Ольжича.
Режисер вистави Оксана Науменко розповідає: «Концепція в цілому – це відсутність будь-якої концепції. Це погляд зсередини, можливість для кожного учасника поділитися і показати свою творчість таким чином, яким не зробиш на звичних творчих вечорах та концертах, це відсутність постановника як такого та можливість самому створити свій образ, який гармоніюватиме з внутрішнім світом та звучанням поетичних текстів».
Окрім віршів, глядачів потішили також і чуттєвими танцями, і музичними номерами. Ще одна особливість «Монологу в душі»: синтез мистецтв, читання поетичних текстів під гітарне соло.
Кожен номер – уособлення певної історії. Трагічної, чи навпаки, радісної. Від божевілля до щасливої любові – актори постійно тримають інтригу, а несподівані сюжетні повороти вражають.
Глядачка Світлана ділиться враженнями: «Нечасто можна зустріти таке поєднання таланту та харизматичної подачі тексту, поєднаної з музичним супроводом. Характери персонажів вимальовані з неймовірної точністю. Вистава нікого не залишить байдужим!»
Актори театру на досягнутому не зупиняються. Невдовзі збираються потішити глядачів масштабною виставою «Вікна нашого міста», до створення якої хочуть залучити дуже різних людей. А поки що працюють над моновиставою Ігоря Новікова.
Марія РОЗБІЦЬКА
P. S. Times.Zt.Ua із задоволенням повідомляє, що у виставі «Монолог в душі» в якості акторки взяла участь письменниця та журналістка Тетяна Ріхтер, яка пише для нашого видання (див. останні фото). Її театральні рецензії та огляди новинок українського кіно ви можете почитати тут:
Мефістофель, якого забрав до себе Господь
Дуже цікавить, а чи буд повтор вистави?