Вбігати у новий рік: подружжя спортсменів з Бердичева започаткувало традицію

Традиція вбігати у Новий рік: подружжя спортсменів В’ячеслава і Юлії Олішевських з Бердичева зустрічають Новий рік на бігу. А з ними вже декілька років все більше охочих.

«IV Новорічний забіг “За Бажанням” – це безкоштовний нічний забіг для усіх охочих. 31 грудня ми зустрічаємося біля Головної ялинки о 23:30. Записуємо свої бажання на зворотній стороні стартового номера і рушаємо приблизно  о 23:45 2020-го вперед – за бажаннями. Фініш 1 січня вже 2021-го року», – розповідає В’ячеслав Олішевський, чемпіон України з бігу на 800 метрів, легкоатлет, разом з дружиною заснували клуб родинного бігу «Family Run Club».

У їхній родині, каже, вже декілька років є традиція зустрічати Новий рік біля Головної ялинки Бердичева. Бердичівляни переважно підтягуються сюди початок на першу ночі. А вони разом з друзями власне зустрічали Новий рік саме біля ялинки. Бігати почали згодом. Ця традиція з’явилась тоді, коли захотілось в Новий рік у прямому сенсі вбігати. Власне вбігали у нього з 2017-го року у 2018-ий.

фото з сторінок Фейсбук подружжя Олішевських

Захід анонсують у соцмережах, що є відкритою можливістю долучитись усім охочим.

фото з сторінок Фейсбук подружжя Олішевських

«У той час, коли люди у більшості сидять за святковим столом, п’ють і їдять, ми біжимо. Але на фініші усі учасники забігу отримують келих шампанського. Цього року у нас невеличкий маскарад – одягтись треба цікаво, за кращий костюм у нас теж буде пляшка шампанського», – говорить В’ячеслав.

З кожним роком на святковий забіг приходить все більше людей: спортсмени, друзі, знайомі родини. З собою беруть і дітей, які теж біжать. Минулого року було 14 бігунів, цьогоріч – близько 20-ти бажаючих пробігтись з одного року в інший рік.

«Наша мета – святкувати не за класичним сценарієм, зустріти рік нестандартно, на бігу загадати бажання. Це наче біг за мрією. Учасники отримують номери, на яких пишуть свої мрії і бажання. З ними і вбігають у новий рік. Біжимо легким темпом, до салютів ми вже на площі. Дистанція символічна – 2021 метр, засікаємо на годинниках. Маршрут по тротуару, – парк Шевченка – ялинка. Можна просто прийти і підтримати, не бігти. Дощу не боїмось, запланували – значить буде за будь-якої погоди. Перехожі у місті махають, все позитивно, кричать щось підбадьорююче. Коли прибігаємо до ялинки, у нас шумна фотосесія, люди якось нас стороняться, спостерігають на відстані. Коли людей все більше біля ялинки, ми йдемо, щоб не заважати», – додає легкоатлет.

фото з сторінок Фейсбук подружжя Олішевських

На 2021-ий рік у подружжя Олішевських є надії, щоб з’явились не он-лайнові старти як у 20-му році, а щоб люди бігали на справжніх марафонах. Вони мають бути вмотивовані: або бігти заради здоров’я, або заради спортивних досягнень.

«Всі сумують за нашим масовими стартами, як-от «Я – українець» у Бердичеві, де одночасно бігла тисяча людей. В планах є провести з однодумцями цей забіг у Бердичеві вже 2021-го року», – каже В’ячеслав.

Після забігу, розповідає спортсмен, важливо переодягтись у сухий одяг. Якщо нема такої змоги, то вдягти побільше речей, щоб не застудитись. А взагалі після пробіжки з професійної точки зору легкоатлета добре б  порозтягуватись, але у новорічну ніч це дозволяють собі пропустити.

фото з сторінок Фейсбук подружжя Олішевських

фото з сторінок Фейсбук подружжя Олішевських

Будьте першим, хто прокоментував "Вбігати у новий рік: подружжя спортсменів з Бердичева започаткувало традицію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*