Вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках

630 360 1589806788 513 19.05.20 - Вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках

Видання The Lancet оприлюднило огляд зі 172 досліджень про коронавірус, в якому вчені з’ясовували ефективінсть тканинних масок, захисних окулярів та дотримання фізичної дистанції.

Дистанція

У ході дослідження було з’ясовано, що дотримання дистанції, більше ніж на 1 м, має більш низький ризик зараження –  2,6 % проти 12,8 %, якщо відстань менше 1 м від хворої на Covid-19 людини, а кожен додатковий метр на відстані до 3 м від хворої людини зменшує ризик інфікування вдвічі. 

Медики та чиновники рекомендують дотримуватися дистанції в 1,5 м, обумовлюючи це тим, що вірус виділяється через ніс і ротову порожнину хворого під час дихання, чхання чи кашлю. Якщо бути занадто близько до хворого, можна вдихнути вірус або перенести його на обличчя, руки та слизові. Проте безпечна відстань під час ходьби, бігу чи катанні на велосипеді має бути більшою. Для пішоходів відстань має бути 4-5 м,  для бігунів та велосипедистів – від 10 до 20 м. Чому так? Вчені зазначають, що коли ви перебуваєте в, так званому, повітряному кільватері пішохода чи велосипедиста, автоматично перебуваєте в середовищі мікро крапель, які тягнуться позаду нього, подібно до хвоста комети.

chataUV - Вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках
1 FVZYQSnEjXi fnshO0xKkA 1024x609 1024x609 - Вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках

Маска та захист очей 

Дослідження також показали, що протективні окуляри і щитки також зменшують ризик зараження: 5,5% проти 16% за відсутності захисту.  Теж саме стосується і захисних масок: ризик інфікування лише 3,1%, якщо носити маску, і  17,4% — якщо бути без маски.

А гонконгські вчені доводять, що носіння маски знижує ризик інфікування на  75%. Вчені вирішили влаштували експеримент на хом’яках. Біля клітки з зараженим коронавірусом гризуном ставили ще 3 клітки із здоровими хом’яками, біля них облаштували вентилятор, який створював додаткові потоки вітру, які підвищували ймовірність поширення вірусних клітин. Між клітками тварин поставили перегородки з хірургічних масок. 

6bf78e60d8caa0ea59a01bcd76746cf3 1024x576 - Вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках

На дослід залучили 52 хом’яки, з якими було проведено три серії експерименту. Перша – захисні перегородки розмістили на внутрішній стороні клітки з хворими тваринами, друга – на зовнішній стороні зі здоровими гризунами, а третя серія обійшлася без захисних бар’єрів між хворими та здоровими хом’яками. Протягом 7 днів експерименту 10 з 15 хом’яків, які були без додаткового захисту, заразилися на коронавірус, в клітках з тканинною перегородкою заразилося 4 з 12 гризунів, а коли перегородка була розміщена в клітці хворих хом’яків, то заразилося лише 2 з 12 здорових гризунів. Також вченими було з’ясовано, що гризуни, які інфікувалися за допомогою прямої ін’єкції, були з  більш серйозними симптоми хвороби, ніж ті, які заразилися через перегородки. 

Автори огляду зазначають, що ці дослідження дають лише приблизну картину того, що може статися під час контакту 2 людей: 

«Так, немає жодної роботи, яка визначала б кількісно, ​​наскільки дотримання дистанції понад два метри знижує ризик заразитися. Однак методи моделювання та обсяг оброблених даних дають можливість зробити висновки, які заслуговують на довіру».

233365 web - Вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках

Будьте першим, хто прокоментував "Вчені дослідили ефективність захисту тканинних масок на хом’яках"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*