Верховна Рада схвалила законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів військового ПДФО до держбюджету

Верховна Рада схвалила законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів військового ПДФО до держбюджету

Сьогодні, 8 листопада, з другої спроби нардепи нарешті ухвалили законопроєкт, яким передбачено перенаправити військовий ПДФО з місцевих бюджетів до державного бюджету. Підтримали таке рішення 253 народні депутати.

Згідно нового закону цьогоріч з 1 жовтня по 31 грудня “військове ПДФО” буде спрмовано до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).

В подальшому з 1 січня і до 31 грудня року, в якому буде припинено чи скасовано воєнний стан “військовий ПДФО” розподілятиметься в таких пропорціях:

45% — Держспецзв’язку на БпЛА (від 43 млрд грн);

45% — Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (від 43 млрд грн)

10% — розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами, пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).

Звичайне ПДФО” залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення)”,

– повідомляють у бюджетному комітеті Ради.

При цьому залишки на рахунках органів місцевого самоврядування можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки: соціальні виплати, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо.

Місцеві влади таке рішення нардепів неабияк обурило. Тим паче, що за останній рік більшість з них звикла списувати шалені кошти на бруківку, ремонти скверів та доріг тощо.

Зокрема, житомирський міський голова переймається, що відтепер через прийняття нового закону не вдасться як слід допомагати військовим. Щоправда не зрозуміло, чому раніше, до виходу містян на акію протесту, замість максимальної допомоги військовим, кошти з місцевого бюджету витрачали передусім на бруківку та тротуари.

Детальніше про новий законопроєкт та реакцію на нього можновладців ви можете дізнатися на нашому телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментував "Верховна Рада схвалила законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів військового ПДФО до держбюджету"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*