Весна-2020: через «температурну гойдалку» у мешканців Житомирщини підмерзла картопля (ФОТО)

«Тепла весна» геть не означає, що вона буде стабільно теплою. Особливо, якщо мова йде про початок весни. Сонячна погода з відносно високою денною температурою, яка спостерігалася у другій половині березня (крім пари холодних днів наприкінці місяця) – схоже, приспала пильність дачників та селян. Дехто з них переніс картоплю з льохів у сараї, аби вона швидше пустила пагони. А деякі городяни, за традицією, тримають картоплю на балконах. Але в останні кілька ночей у Житомирській області раптово вдарили досить сильні заморозки: місцями до -8С. Цього виявилося достатньо, аби зіпсувати овочам товарний вигляд.

І ось що цікаво: синоптики не можуть з упевненістю сказати, якою буде нічна температура на Житомирщині 3, 4, 5 та 6 квітня. Синоптики-оптимісти (назвемо їх так) обіцяють близько нуля. А от синоптики-песимісти кажуть, що слід очікувати заморозків до -5С. Це саме той випадок, коли краще прислухатися до песимістів. Особливо людям, які планують цього року щось посадити і виростити.

Денна температура у ці дні – не вище 12 градусів тепла. Лише у понеділок 6 квітня вдень обіцяють від +13С до +15С. І без опадів.

Єдине, в чому оптимісти солідарні з песимістами – що від 7 квітня стане значно тепліше і вдень, і вночі. У вівторок 7 квітня нічна температура стабільно вище нуля: від +3С до +5С. Денна температура того ж дня – від +17С до +19С. У середу 8 квітня ще тепліше: вночі – від +4С до +6С, вдень від +18С до +20С.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Весна-2020: через «температурну гойдалку» у мешканців Житомирщини підмерзла картопля (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*