Ветеран АТО спільно з Семенівською ОТГ виграв гроші від ООН для навчання дітей (ВІДЕО)

Новеньке спорядження від ООН за 3 тисячі доларів: у селі Хажин хлопці і дівчата показують обновки. Поки що – у будинку культури, адже погода не балує. Усі вони займаються у військово-патріотичному клубі «Ветеран». Майже 2 роки він працює на території Семенівської громади. Керівник – АТОвець Сергій Медяник. Чоловік розповідає: ООН оголосила гранд. Разом з керівництвом ОТГ написали заявку на участь і зацікавили комісію. Військово-патріотичному клубу пощастило бути серед переможців.

«У них заявлена сума 3 тисячі доларів, а нам купили обладнання на 72 тисячі гривень. Тобто ми вклалися повністю. Ну ми зараз претендуємо на вищу, 10 тисяч доларів і вище», – каже керівник клубу.

Тепер для занять на природі діти мають 10 компасів з відмітками, завдяки яким можна робити розрахунки по карті. Є і 3 якісні намети та 10 спальників.

«Це палатка на 4 людини. Вона комфортна тим, що вона іде на суху і на мокру погоду, це покриття одягається, коли дощ. Всередині є кармани спеціальні, щоб можна було туди щось покласти і кріплення для ламп. Спальники нам подарували демісезонні, тобто вони від 0 градусів до 25-ти», – розповідає Діана, займається у клубі.

Серед придбаного для клубу на виграний ним гранд – 6 рацій, 2 великі ліхтарі на сонячних батареях, окремо сонячна батарея з вмонтованим повербанком. Тепер вони не залежать від електрики на природі. Мають і освітлення для наметів.

«Закупили фляги кожному індивідуально з котелочком, щоб вони не тягали з собою миски, бо мами сваряться, що б’ють миски і чашки. Закупили ще плюс обладнання для зимової пори. Це ноутбук, проектор, за допомогою яких ми можемо дивитись якісь документальні фільми, навчальні, історичні», – розповідає Сергій Медяник, керівник спортивно-реабілітаційного військово-патріотичного клубу «Ветеран».

Заняття у клубі для дітей безкоштовні. Іноді приїздять навіть цілими сім’ями. За сезон, каже Сергій, займалось близько 60-ти дітей. Для них організували активний відпочинок на природі.

«Це облаштування таборів, вибір місцевості для табору, поводження себе в лісі, що якщо там сміття, то його треба зібрати, а не ще більше накидати», – говорить Сергій Медяник.

«Вчилися розводити вогонь, ми робили зарядку, проводили всякі змагання спортивні», – каже Ростислав, займається у клубі.

Колишній військовий радіє позитивним змінам у дітей. Насамперед, каже, вони за півтора-два роки стали єдиною командою попри різний вік.

«Мені подобається тут все. Я хотіла прийти в цей клуб, навчитися чомусь. Це весело ходити в походи, варити кашу разом, спілкуватися. Вже хочемо виїхати на природу з цими палатками і, сподіваємось, що наступного літа будемо виїжджати дуже часто», – каже Діана.

Нині військово-патріотичний клуб мріє розширити діяльність. Тут хочуть закупити професійне альпіністське і туристичне спорядження, яке дозволить виходити на природу не тільки влітку, а й у холодну пору року.

Будьте першим, хто прокоментував "Ветеран АТО спільно з Семенівською ОТГ виграв гроші від ООН для навчання дітей (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*