Ветеранів Житомирщини може не бути де лікувати: медреформа в дії (ВІДЕО)

Якщо державна влада не перегляне медичну реформу, єдиний на Житомирщині ветеранський шпиталь може перестати існувати. Мова про Бердичівський госпіталь, де щороку лікується близько 5-ти тисяч ветеранів АТО, ООС та різних воєн. Головний лікар закладу переконаний: реформа медичної галузі необхідна. Але вартість надання медичних послуг дуже занижена.

«За 4,5 тисячі гривень як можна хворого діагностувати, прооперувати, забезпечити післяопераційний період, забезпечити медикаменти, харчування, все супутнє – гістологічне і патентомічне і так далі. Не зрозуміло як в цю вартість можна взагалі вписатися?» – говорить Павло Журбенко, головний лікар госпіталю.

На думку Заслуженого лікаря України Павла Журбенка, медреформа не враховує, що час лікування учасників бойових дій та інвалідів війни значно перевищує середньорозрахункові терміни перебування пацієнтів у загальних лікарнях. На додачу перестали виконуватись 34 законодавчі акти, які забезпечують пільгове право ветеранів на лікування.

«Мені не зрозуміло, чому ці законодавчі акти повністю ігноруються. За невиконання деяких передбачена не тільки адміністративна, а й кримінальна відповідальність. Я це називаю саботажем», – каже Павло Журбенко.

Якщо раніше медична субвенція забезпечувала повністю потреби шпиталю для нормальної роботи, то з 1-го квітня Національна служба здоров’я відшкодовує лише 1 млн. 682 тис. грн. на зарплату 193-х працівників закладу. Де взяти 965 тисяч гривень на місячну потребу госпіталю на медикаменти та харчування – не знають. Ветерани можуть втратити можливість отримувати багато медичних послуг.

«Втрачають можливість отримувати фізіотерапевтичні послуги, багато реабілітаційних, – ЛФК, бо, на жаль, ці послуги не включені в перелік пакетів НСЗУ, які нам пропонують для оплати. Багато діагностичних функцій, які в закладі надаються, теж вони випадають», – каже Олександр Стоцький, заступник головного лікаря шпиталю.

На думку лікарів, якщо ветерани не будуть проходити необхідне кваліфіковане лікування, відбудеться зростання інвалідностей, смертності та  суїцидів.

«Про важливість лікування саме у такому медичному закладі годі й говорити, бо це є спеціалізований заклад, він є єдиним і тут крім фахової медичної допомоги і гарної реабілітації є своя аура. Одне знаходження в госпіталі серед побратимів, друзів, – це є частиною реабілітації», – говорить учасник бойових дій Павло Гайдаманчук.

Проблема з фінансуванням, каже головний лікар, склалась приблизно у 90% ветеранських шпиталів країни. Якщо медичну реформу не переглянути, колишніх бійців не буде змоги повноцінно лікувати.

«Адекватної допомоги не буде, якась допомога буде, фахівці докладуть зусиль, але без наявних медикаментів та харчування це не можна буде назвати тою допомогою, що ми надавали останні роки і відновлювали наших хлопців», – каже головний лікар госпіталю.

Воїни-афганці припускають: коли це станеться, до лав військових узагалі ніхто не захоче іти.

«Я думаю, що ми відстоїмо госпіталь, не віддамо його на ліквідацію. Цього допускати неможна. Повірте, це неповага до сьогоднішніх воїнів, до молодих бійців, куди їм діватись, що робити?» – дивується Вагіф Мамедов, голова Спілки ветеранів Афганістану у Бердичеві.

З березня бердичівський шпиталь – обсерваційний заклад для хворих на короновірус. Тут уже виписують останніх таких пацієнтів. Але медпрацівники за березень не отримали обіцяних 300% доплат до зарплати. За квітень поки чекають.

Чи запрацює госпіталь у звичайному режимі залежатиме від того, чи готова держава підтримати воїнів, які захищали її від ворога ціною власного здоров’я.

«Я звертався не один раз, з психологами спілкувався, бо після війни влитися в напрямок звичайного життя на гражданці було по-своєму тяжко. Готові відстоювати з побратимами госпіталь якщо доведеться, звісно, так» – розповідає Вадим Шимко, учасник бойових дій.

Учасники бойових дій хочуть, аби шпиталь зберегли для них у такому вигляді, як він є. Кажуть, гуртом готові за нього боротися.

Будьте першим, хто прокоментував "Ветеранів Житомирщини може не бути де лікувати: медреформа в дії (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*