Ветерани відзначили медиків Бердичівського шпиталю за гідне лікування (ВІДЕО)

Голова Української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький у знак вдячності за лікування та порятунок побратимів і ветеранів відзначив медиків Бердичівського обласного госпіталю. Медалі вручав лікарям і працівникам шпиталю.

«Отут, на Житомирщині, зокрема і в Бердичеві, як кажуть, правильні люди. Правильно шанують і ветеранів Другої світової війни, і ветеранів Афганської війни, бо то є наші сини України, і ветеранів АТО/ООС», – говорить голова Української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький.

Візит у Бердичів, каже, нагода побачити і обнятись з бойовими друзями.

«Я дуже потужно товаришував з вашим минулим мером. І бував тут, і бердичівське пиво дуже шаную. Та й люди тут хороші», – говорить чоловік.

Колектив госпіталю, зауважує пан Сергій, достойний найвищих нагород. Тому від Спілки відзначає медиків, які роками допомагають ветеранам різних воєн. Завідуюча кардіологічним відділенням – одна з таких. Жінці вручили медаль «За вірність і терпіння». У шпиталі лікарка працює з 1982-го року. За час роботи, каже, довелося лікувати три покоління військових: учасників Другої світової, воїнів Афганської війни та військових-АТОвців.

«Кожна категорія цих людей все важче і важче не лише за заробленими хворобами в боях, а й психологічно», – каже Алла Коваленко, завідуюча кардіологічним відділенням КНП «Бердичівський обласний госпіталь для ветеранів війни».

Афганці – часті пацієнти її відділення: пережиті тілесні і душевні травми даються взнаки.

«Вони уже по віку потребують лікування хвороб, які вони з пораненнями заробили і які вже вікові хвороби. Дійсно вони потребують нашої допомоги. Вони люблять наш заклад, приходять сюди як додому. Ми з ними тісно спілкуємось, з багатьма передзвонюємось», – додає вона.

Заступник головного лікаря Олександр Стоцький теж отримав відзнаку – медаль «За звитягу». Медик за профілем – хірург. Оперувати ветеранів і учасників збройних конфліктів йому доводиться чи не щодня.

«Воїни-афганці – немолоді, уже понад 30 років минуло з моменту закінчення цієї війни. З часом у них накопичуються соматичні якісь проблеми, хвороби. Окрім того ще відгукуються наслідки війни», – розповідає Олександр Стоцький, заступник головного лікаря КНП «Бердичівський обласний госпіталь для ветеранів війни».

Дані медалі, на його думку,-  неабияка шана для медиків.

«Дуже приємно, це новий приклад в стосунках між Спілкою афганців і госпіталем. Обрали номінантів самостійно серед лікарів, сестричок, санітарочок, тих, кого хотіли би найбільше відзначити саме цією запровадженою нагородою», – каже він.

Герой України, генерал-лейтенат Сергій Червонописький упевнений: медики – надійна опора для бійців будь-якого віку.

«Головна мета нашої діяльності – це ліквідація наслідків війни. Ми свій досвід хочемо передати молодшим синам, братам, АТОвцям. Тому що, на жаль, у них це попереду. І щоб вони не вигадували колесо, то зразу ми їх і навчимо, як в майбутньому виживати в такому агресивному середовищі нашої держави», – говорить чоловік.

Щороку у Бердичівському шпиталі з Житомирщини та сусідніх областей лікується 1500-1800 ветеранів Афганістану.

Будьте першим, хто прокоментував "Ветерани відзначили медиків Бердичівського шпиталю за гідне лікування (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*