Від початку повномасштабної війни з України втекли майже 20 тис. ухилянтів

Від початку широкомасштабного вторгнення росії з України втекло майже 20 тисяч чоловіків, щоб уникнути мобілізації. Ще понад 21 тисяча чоловіків намагалися покинути країну, але їх зупинили.

За даними журналістів британської служби новин ВВС, які вони отримали від прикордонників сусідніх з Україною Румунії, Молдови, Польщі, Угорщини та Словаччини, в період з лютого 2022 по 31 серпня 2023 року український кордон незаконно перетнули 19 740 осіб.

Водночас 21 113 людей спіймали прикордонники під час спроби втечі. Більшість із них (14 313 осіб) намагалися перетнути кордон пішки або переплисти, а решта 6 800 покладалася на підроблені документи, також і про стан здоров’я.

Представник президента у Верховній раді України Федір Веніславський наголосив, що проблема є, проте така кількість ухилянтів не вплинула на військові дії:

«Я переконаний, що стійкість та готовність українців захищати свою незалежність, суверенітет та свободу становлять 95-99%…Тих, хто намагається уникнути мобілізації, приблизно 1-5%. Вони точно не є критичними для оборони України», – сказав Веніславський.

Він також зазначив, що планів щодо радикального збільшення кількості осіб, які підлягають мобілізації нині немає.

Нагадаємо, в Україні планують запровадити смарт-мобілізацію: що це і в чому її сенс.

Будьте першим, хто прокоментував "Від початку повномасштабної війни з України втекли майже 20 тис. ухилянтів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*