Відключення світла та шестиденний навчальний тиждень: у міській раді розповіли, що чекає житомирян восени

Сьогодні, 10 липня, під час позачергового засідання виконавчого комітету міський голова Сергій Сухомлин вкорте закликав житомирян готуватися до складної зими. 

За його словами, Житомир – на острів, де стоїть своя атомна станція. Декілька влучань по деяких точках – і місто може бути без світла дуже довго:

«Ця зима точно буде відрізнятися від попередніх, навіть від першої страшної зими у 2022 році та в 2023 році. Зараз уряд значно спростив процедуру встановлення газопоршневих машин і газотурбінних машин. Фактично програма приймається, по якій кожне домогосподарство може встановити до 10 кВт сонячну станцію і отримати безвідсотковий кредит на встановлення, і для бізнесу дуже багато програм через банки, в тому числі державні, там низькі відсотки, відстрочки по сплаті від 6-10 місяців. Для ОСББ окрема програма з компенсацією до 70% від Фонду енергоефективності. 

Те, що у нас в Житомирі більш-менш нормальна ситуація з електроенергією, то вона може закінчитися в один день. Ми живемо не на острові, де стоїть своя атомна станція, а в Україні, декілька влучань по деяких точках – і Житомир може бути без світла дуже довго. Поки у нас тепло і все добре, сонце світить майже до 10-ї години вечора, але треба думати про майбутнє».

Він також додав, що зараз вирішується питання щодо навчання дітей у школах, адже хочуть, щоб діти не втрачали навчальний рік через відключення світла.

«Ситуація дуже серйозна. Обговорювали різні ініціативи, наприклад, думали про навчання дітей в школах Львова з 19 серпня, щоб менше взимку навчатися. Але в серпні ситуація з електроенергією буде ще гірша. Ми теж розглядали різні варіанти – навчальний тиждень шість днів, щоб більш інтенсивно пройти осінній період і зробити канікули взимку набагато більшими. Подивимося, на яких варіантах може зупинитися Міністерство освіти. Тому ми всі повинні готуватися, кожен особисто і влада міста також», – зазначив Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, у Житомирі частина електротранспорту не працюватиме щонайменше тиждень.

Будьте першим, хто прокоментував "Відключення світла та шестиденний навчальний тиждень: у міській раді розповіли, що чекає житомирян восени"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*